Vítězné tažení hokejistů plzeňské Škodovky po fotbalových trávnících v rámci přípravy na extraligu se nezadrhlo ani v souboji s vítězem okresního přeboru z Losiné.

Indiáni v exhibičním souboji rozdrtili čerstvého účastníka I. B třídy na jeho hřišti 8:3.

Během zápasu se spustil vydatný déšť, utkání ale přes nepřízeň počasí sledovaly dvě stovky diváků.

V týmu Škodovky nastoupil také reprezentační obránce Vojtěch Mozík, pro něhož to byla rozlučka s angažmá na západě Čech před odchodem do celku zámořské NHL New Jersey Devils.

Ještě před výkopem také bek, který minulé tři sezony oblékal plzeňský dres číslo 74, dostal od fanoušků na rozloučenou veliký koláč právě s tímto číslem.

„Nečekal jsem to a byl jsem upřímně dojatý. Je to pro mě jen další důkaz toho, že Plzeň má nejlepší fanoušky v extralize," řekl loučící se Mozík.

Utkání bylo vyrovnané jen chvilku a pak se brankostroj škodováků rozjel naplno.

Pět nula pro Indiány skončil první poločas, když o góly se podělili Petr Kadlec, Dominik Simon, Matěj Machovský, Lukáš Pulpán a Jaroslav Kracík. A když po pauze znovu Simon a Machovský zvýšili vedení hostů už na 7:0, dohrával se zápas v pohodovém tempu. Gólů se poté dočkali i domácí. Osmou trefu hokejistů do sítě Losiné napálil Dominik Kubalík.

„Pro kluky jsou fotbalová utkání zpestřením tvrdého tréninkového drilu a užívají si je. V Losiné jsme nastoupili v silné sestavě a hráli dobře. Že umějí i fotbal, dokazovali třeba Simon, Machovský a Jarda Kracík," řekl asistent trenéra Ladislav Čihák.

„Hokejisté byli běhavější, převaha v kondici byla znát, ale i fotbalovější. Přes porážku jsme si z utkání odnesli skvělé zážitky. Mohli jsme poznat borce, které normálně vídáme při hokeji jen z hlediště. Spokojeni byli rovněž diváci," komentoval utkání domácí trenér Jan Rous.

Poslední fotbalový mač v přípravném období sehrají hokejisté ve čtvrtek 25. června v Merklíně, kde se postaví šestému celku I. B třídy skupiny A.

Dosáhnou Indiáni i tentokrát na vítězství?