Plzeň – Třetí zápas čtvrtfinále play-off mezi lídrem základní části Škodou Plzeň a Olomoucí v pondělí vyšel lépe Západočechům. Indiáni dokázali na Hané zvítězit 4:3 a v sérii se ujali vedení 2:1. Rozhodující gól vyrovnaného duelu vstřelil obránce Škody Michal Moravčík necelých devět minut před koncem závěrečné třetiny.

Mora vs. Plzeň. Třetí čtvrtfinálový zápasZdroj: Deník / Kopáč Jiří

Utkání začalo pořádně zostra. Na konci sedmé minuty totiž olomoucký Strapáč nárazem do Hollwega vysklil plexi. Po pětiminutové přestávce zaviněné výměnou tvrzeného skla se diváci dočkali gólů. Nejprve plzeňský Mertl střelou přes obránce Škůrka otevřel skóre a za 54 vteřin vyrovnal z mezikruží zlý muž Strapáč, kterému zpoza branky asistoval Irgl. Necelé tři minuty před koncem úvodní třetiny nastřelil Strapáč tyč Svobodovy branky. Gól Ostřížka 42 vteřin před sirénou neplatil kvůli hře vysokou holí.

Během dvou minut a patnácti vteřin vstřelila Škoda dva góly. Ve 26. minutě Hollweg tečoval ránu Jakuba Kindla od modré a na 3:1 pro Indiány zvyšoval Gulaš střelou k levé tyči Konrádovy branky po nádherné přihrávce Moravčíka. Jenže v polovině druhé třetiny snížil Irgl ranou mezi Svobodovy nohy. Tři čtvrtě minuty před koncem prostřední části srovnal na 3:3 Ostřížek, když po důsledném napadání plzeňské obrany vybojoval kotouč a prostřelil Svobodu.

V polovině třetí třetiny mohl rozhodnout Indrák, ale Konrád nájezd plzeňského štírka zlikvidoval betonem. V 52. minutě už to Plzni vyšlo. Kadlecova střela se odrazila mezi kruhy k Moravčíkovi, který poslal puk nad lapačku Konráda – 3:4. Vzápětí domácí Káňa minul levou tyč. Navýšit skóre odmítl Kantner, který nedokázal zakončit odraženou střelu Denise Kindla.

V závěru Indiáni přežili šance Vyrůbalíka a Laše. Olomouc neuspěla ani v 68vteřinovém power-play. Čtvrté utkání je na programu v úterý od 17.20 hodin opět v Olomouci. Duel přímým přenosem vysílá ČT Sport.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Strapáč (Irgl), 31. Irgl (Staněk, Konrád), 40. Ostřížek - 10. Mertl (Moravčík), 26. Hollweg (J. Kindl, T. Kubalík), 28. Gulaš (Moravčík, Mertl), 52. Moravčík (Kracík, Kadlec). Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Tošenovjan, Zíka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Staněk, J. Galvas, L. Galvas, Houdek - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa II - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kratěna, Stach - Kantner, Kracík, D. Kindl - T. Kubalík, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Fotbalisté Zlína ve 21. kole HET ligy v neděli doma hostili Plzeň.
PODÍVEJTE SE: Viktoria vydřela tři body ve Zlíně