O novoročním úterý vyšel Plzeňským husarský kousek.

Během jediného dne získali šest bodů. Tři za kontumační výhru v utkání s Třincem, další tři poté, co doma pokořili vedoucí Spartu 5:2 a k lídrovi se přiblížili na čtyři body.

„Proti Spartě jsme odvedli dobrý výkon a v tomhle duchu bychom rádi pokračovali. Vždyť základní část vstupuje do rozhodující fáze,“ avizoval asistent Milan Razým.

Plzeňská družina se dnes v rámci 36. kola utká znovu doma s Vervou Litvínov. Souboj druhého celku s devátým začne v ČEZ Areně v 17.30 hodin.

Přes rozdílné pozice v tabulce varuje Razým před nevyzpytatelností soupeře.

„Útočně laděný Litvínov s řadou šikovných forvardů dokáže zazářit, stejně jako propadnout,“ prohlásil plzeňský asistent.

Třeba naposledy ve starém roce padla Verva v Kladně 0:5. Jenže zase v minulém souboji s Plzní triumfovala doma 8:2.

„To je minulost a někdy je lepší prohrát jednou vysoko než třikrát po sobě o gól,“ nechce se ohlížet Razým.

Navíc po onom listopadovém debaklu Plzeňští rozjeli úspěšnou bodovou sérii, která je vynesla do popředí soutěže a s přispěním kontumace trvá už dvanáct zápasů.

Střízlivě hodnotí Razým také fakt, že Litvínov dnes nebude zdaleka kompletní. Trenér Jiří Kučera se musí obejít mj. bez Františka Lukeše či potrestaného kapitána Martina Ručinského.

„Hráči chyběli Litvínovu i v předkole posledního play off, a přesto nás dokázal díky bojovnosti a nasazení vyřadit,“ upozornil Razým.

Plzeň jde proti chemikům s vítěznou sestavou z úterního duelu. Chybět bude dál obránce Tomáš Frolo i Jakub Jeřábek a z útočníků Ondřej Kratěna.

Naopak zápas by mohla z hlediště sledovat čerstvě ohlášená posila defenzivy Jaroslav Modrý.

„´Bóža´by měl z Ameriky přiletět v pátek ráno, a pokud vše klapne, tak se určitě půjde na hokej podívat,“ prohlásil plzeňský šéf Martin Straka, který o návrat Modrého usiloval delší čas.

„Po minulé sezoně se ´Bóža´ rozhodl skončit a odletět do Států, ale my jsme o něj dál stáli. Kvůli rodině se však nenechal zviklat, ale teď jsme rádi, že se vrací,“ uvedl Straka.

Čtyřicetiletý bek byl v uplynulých dvou sezonách nepřehlédnutelnou osobností plzeňského týmu. A to nejen kvůli své výšce.

„Jarda je skvělý hráč i člověk, a tak se na něj těšíme,“ podotkl vůdce modrobílých.

Z toho, že po Františku Kaberlem a Jiřím Vykoukalovi přichází do indiánské obrany další veterán, obavy nemá.

„Kvalitní hráči kolem třicítky odcházejí do zahraničí a my s tím nic nenaděláme. Jardu dobře znám. I v Americe na sobě dál makal a jeho zkušenost se nám bude hodit,“ uvedl Straka.

Zatím ovšem netuší, kdy by mohl Modrý zasáhnout do zápasu. „To se uvidí až podle toho, jak bude ´Bóža´ vypadat,“ usmál se Straka. „K tomu, aby se trochu rozehrál, ale bude určitě nějaký čas potřebovat.“