Hokejoví Indiáni se tak musí bez zkušeného beka obejít nejen ve zbývajících zápasech základní části, ale i v úvodu čtvrtfinále play off.

Co Modrý provedl? Vrazil soupeře proti mantinelu? Napadl ho loktem, trefil kolenem? Ne. Pyká za výron frustrace.

Těsně před koncem utkání, v němž domácí Plzeň prohrávala už 0:4, se Modrý ohnal holí po pronikajícím Kafkovi a sekl ho přes zadek.

„Rozhodně nešlo o útok na hlavu soupeře, nechtěl jsem ho zranit,“ brání se Modrý.

Sudí na jeho zákrok reagovali nařízením trestného střílení, které Kafka neproměnil. Sám obránce byl vyloučen na pět minut a do konce utkání.

„Jasně, něco jsem udělal a musím nést zodpovědnost. Ale že budu stát pět zápasů, to mě zaskočilo. Je to spousta utkání a přitom řada daleko nebezpečnějších zákroků v tom zápase potrestána nebyla,“ připomíná Modrý.

V pondělí mu bude dvaačtyřicet. Za sebou má stovky zápasů v zámořské NHL, další v reprezentaci i v extralize, ale tak drsný trest dostává poprvé v kariéře. „To je další věc. Neměl jsem šanci se hájit a nikdo mi ani nesdělil, proč byl vynesen tak přísný verdikt. Což mě při jeho výši překvapuje a mrzí,“ podotýká.

Zároveň Modrý připouští, že měl udržet nervy na uzdě. „Nemělo se to stát. O něco se snažíme a já to všem, klukům z týmu i klubu, takhle zkomplikuju,“ omlouvá se.