Osobně to byl pro útočníka Jakuba Šilera v Českých Budějovicích skvělý večer, parádní zápas. V úvodu druhé třetiny úterního duelu nabral rychlost, přebruslil soupeře a svižnou ranou na vzdálenější tyč dostal Škodovku do vedení.

Mladík slavil první gól v hokejové extralize, když do nejvyšší soutěže zasáhl teprve popáté. Měl obrovskou radost, jenže ta zase rychle vyprchala.

Plzeňští Indiáni padli po nevýrazném výkonu s Motorem 1:4 a nenavázali na předchozí domácí výhru s Litvínovem. Škoda tak ani podruhé v sezoně s Jihočechy nebodovala.

„Dát první gól v extralize je splnění snu. Moc si toho vážím. Jsem za všechno moc vděčný. Zápas si budu určitě dlouho pamatovat, i puk jsem si samozřejmě schoval. Jen v tom pokračovat,“ prohlásil 19letý forvard, který má za sebou těžké časy.

Jakub Šiler ukazuje puk sním v utkání v Českých Budějovicích vstřelil svůj první extraligový gól.Jakub Šiler ukazuje puk s nímž v utkání v Českých Budějovicích vstřelil svůj první extraligový gól.Zdroj: hcplzen.cz

K hokeji se totiž Šiler vrátil po dlouhé pauze zaviněné přetrvávajícími problémy se zraněným kolenem.

Podstoupil několik operací a před sezonou znovu naskočil do plzeňské juniorky. Dařilo se mu, sbíral body, skóroval (16 zápasů, 17 bodů, 10 gólů + 7 asistencí), což neuniklo pozornosti a trenér Petr Kořínek si dalšího z řady odchovanců vytáhl do áčka Škodovky.

Urostlý Šiler se odvděčuje solidní prací ve čtvrtém útoku. Bruslí, bojuje, chodí do soubojů a teď vše korunoval i premiérovým gólem. Jenže k zisku bodů nevedl.

„Vítězství je vždy nejdůležitější, proti Motoru ten gól nestačil, bohužel. Snad vyhrajeme v příštím zápase,“ přál si Jakub Šiler.

Nebude to snadné, protože Plzeň se zítra utká doma od 17.30 v derby s Karlovými Vary. Ani jeden z týmů není v bůhvíjaké pozici, a dá se tak čekat urputná hokejová bitva. Jde o první srážku rivalů ze západu Čech v sezoně, protože zářijový vzájemný zápas byl přeložen na 17. února 2024 a odehraje se pod širým nebem v německém Klingenthalu.

Pro Plzeň bude důležité zvednout kázeň. V oslabeních totiž Škodovka ztratila předtím zápas v Třinci, častými tresty si koledovala proti Litvínovu a zbytečné fauly srážely Indiány i v Českých Budějovicích. Na trestnou lavici usedli hned sedmkrát, zatímco soupeř pykal jen dvakrát.

„Byl to takový upracovaný zápas, my jsme bohužel udělali hodně faulů, což nás sesadilo z koně. Jim se podařilo vstřelit nějaké branky a poté už jsme se do toho zpátky těžko dostávali. Musíme se z toho ponaučit,“ podotkl Jakub Šiler.

Reprezentační pozvánky

V příštím týdnu přeruší extraligu první reprezentační přestávka. Z Plzně byli do českého výběru pro Karjala Cup nominováni brankář Dominik Pavlát a obránce Petr Zámorský. Slovenský dres obléknou gólman Samuel Hlavaj a z útočníků Adrián Holešinský.

Akrobatický zákrok plzeňského gólmana Samuela Hlavaje při střele kapitána Motoru Milana Gulaše.
Jeden gól nestačil. Škoda vyšla ze souboje na jihu naprázdno

Další program

17. kolo, pátek 3. 11. v 17.30

Škoda Plzeň – Karlovy Vary

18. kolo, neděle 5. 11. v 16.00

Sparta Praha – Škoda Plzeň

Reprezentační přestávka.

19. kolo, pátek 17. 11. v 16.30

Škoda Plzeň – Pardubice

20. kolo, neděle 19. 11 v 16.00

Kladno – Škoda Plzeň