Mladí Plzeňané odehráli závěrečné zápasy proti týmům Mladé Boleslavi a Pardubic s téměř stoprocentní úspěšností. Ze čtyř duelů třikrát zvítězili v normální hrací době, jednou v prodloužení.

Junioři porazili Boleslav 5:4, z Pardubic přivezli tři body za výhru 5:2. „Jsem spkojený. Zápasy jsme brali jako přípravu na play off a hlavně v Pardubicích vypadal dobře nejen herní projev, podle našich představ byla i disciplína,“ pochvaloval si trenér juniorů Plzně Radek Kampf.

Do vyřazovací části vstoupí Lasselsberger už v úterý v Opavě. „Bude to těžký soupeř. V základní části jsme sice u nich vysoko vyhráli, ale v domácím zápase rozhodlo o našem vítězství až prodloužení,“ varoval Kampf před Slezany.

Plzeňští odjedou k utkání bez jedné z opor, útočníka Jana Stránského. „Má zdravotní problémy. Možná bude chybět také Kubalík,“ vypočítal Kampf možné ztráty v sestavě.

„Oba jsou to sice hráči, kteří umějí dát góly, ale věřím, že ostatní zabojují a zápas zvládneme i bez nich,“ prohlásil trenér plzeňských juniorů.

Dorostenci mají po vítězstvích 5:4 v prodloužení v Mladé Boleslavi a 5:4 doma nad Pardubicemi na přípravu na vstup do play off o den víc, zítra jedou do Olomouce.

„Nebude to ale nic jednoduchého. Hraje se jen na dvě vítězství, takže stačí v jednom střetnutí zakolísat a je zaděláno na problém,“ krotí optimismus trenér Lasselsbergeru Miroslav Přerost.

Těžký zápas sehrál jeho tým už v pátek v Mladé Boleslavi. „Na extrémně malém hřišti jsme se trápili, bylo to hodně složité. A když jsme ve třetí třetině otočili, dostali jsme po hrubé chybě obránce Růžičky vyrovnávací branku,“ vrátil se ještě Přerost k prvnímu víkendovému utkání.

Nakonec o vítězství hostů rozhodl v poslední minutě nastavení útočník Hájek.

V Pardubicích pak dostali příležitost i hráči širšího kádru a Plzeň rychle vedla už 4:0. „Pak jsme si to ale sami ztrátou koncentrace zkomplikovali. V závěru jsme ale svoje zasloužené vítězství uhájili,“ dodal trenér plzeňského dorostu k poslednímu utkání základní části.

Program play off

EXTRALIGA JUNIORŮ (na 2 vítězství)

  • Lasselsberger Plzeň – Opava
  • Vzájemné zápasy: 7:1, 4:3p.
  • Termíny: úterý v 17.30 v Olomouci, čtvrtek 28. 2. ve 13.00 v Plzni, případný třetí zápas – pátek 29. 2. ve 14.00 v Plzni.

EXTRALIGA DOROSTENCŮ (na 2 vítězství)

  • Lasselsberger Plzeň – Olomouc
  • Vzájemné zápasy: 11:0, 2:4
  • Termíny: středa 27. 2. v 17.00 v Olomouci, pátek 29. 2. v 17.30 v Plzni, případný třetí zápas – sobota 1. 3. ve 13.30 v Plzni