Mladíkům začíná boj o titul

PLZEŇ - Postavení ve špičce tabulky udržely i po závěrečném dvoukole extraligové mládežnické týmy hokejového Lasselsbergeru Plzeň. Junioři obsadili druhou pozici za Zlínem, dorostenci základní část své soutěže dokonce vyhráli.

25.2.2008

Stejně jako loni si oba extraligové mládežnické celky Lasselsbergeru Plzeň zajistily postup do extraligového play off. Na snímku z utkání dorostenecké nejvyšší soutěže bojuje plzeňský útočník Petr Straka (vlevo) s jedním z pardubických obráncůFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Mladí Plzeňané odehráli závěrečné zápasy proti týmům Mladé Boleslavi a Pardubic s téměř stoprocentní úspěšností. Ze čtyř duelů třikrát zvítězili v normální hrací době, jednou v prodloužení.

Junioři porazili Boleslav 5:4, z Pardubic přivezli tři body za výhru 5:2. „Jsem spkojený. Zápasy jsme brali jako přípravu na play off a hlavně v Pardubicích vypadal dobře nejen herní projev, podle našich představ byla i disciplína,“ pochvaloval si trenér juniorů Plzně Radek Kampf.

Do vyřazovací části vstoupí Lasselsberger už v úterý v Opavě. „Bude to těžký soupeř. V základní části jsme sice u nich vysoko vyhráli, ale v domácím zápase rozhodlo o našem vítězství až prodloužení,“ varoval Kampf před Slezany.

Plzeňští odjedou k utkání bez jedné z opor, útočníka Jana Stránského. „Má zdravotní problémy. Možná bude chybět také Kubalík,“ vypočítal Kampf možné ztráty v sestavě.

„Oba jsou to sice hráči, kteří umějí dát góly, ale věřím, že ostatní zabojují a zápas zvládneme i bez nich,“ prohlásil trenér plzeňských juniorů.

Dorostenci mají po vítězstvích 5:4 v prodloužení v Mladé Boleslavi a 5:4 doma nad Pardubicemi na přípravu na vstup do play off o den víc, zítra jedou do Olomouce.

„Nebude to ale nic jednoduchého. Hraje se jen na dvě vítězství, takže stačí v jednom střetnutí zakolísat a je zaděláno na problém,“ krotí optimismus trenér Lasselsbergeru Miroslav Přerost.

Těžký zápas sehrál jeho tým už v pátek v Mladé Boleslavi. „Na extrémně malém hřišti jsme se trápili, bylo to hodně složité. A když jsme ve třetí třetině otočili, dostali jsme po hrubé chybě obránce Růžičky vyrovnávací branku,“ vrátil se ještě Přerost k prvnímu víkendovému utkání.

Nakonec o vítězství hostů rozhodl v poslední minutě nastavení útočník Hájek.

V Pardubicích pak dostali příležitost i hráči širšího kádru a Plzeň rychle vedla už 4:0. „Pak jsme si to ale sami ztrátou koncentrace zkomplikovali. V závěru jsme ale svoje zasloužené vítězství uhájili,“ dodal trenér plzeňského dorostu k poslednímu utkání základní části.

Program play off

EXTRALIGA JUNIORŮ (na 2 vítězství)

• Lasselsberger Plzeň – Opava
  • Vzájemné zápasy: 7:1, 4:3p.
  • Termíny: úterý v 17.30 v Olomouci, čtvrtek 28. 2. ve 13.00 v Plzni, případný třetí zápas – pátek 29. 2. ve 14.00 v Plzni.

Viktoria dostala ve Španělsku výprask

Snímek pořídili vyšetřovatelé Veřejné bezpečnosti na místě činu, na Dukelském náměstí.

Josef Hlavatý: první následovník Jana Palacha