Mládež získala nového hlavního partnera, jímž se stala expresní a kurýrní společnost DHL. Sponzorem mladých Indiánů nově bude i firma ARC-Heating s.r.o., která se zabývá tepelným zracováním kovů.

Klub a DHL uzavřely tříletý kontrakt. DHL bude mládeži dávat ročně statisíce korun. Včera byla podepsána smlouva i mezi DHL a A týmem Škody. ARC-Heating s.r.o. už přispívá prvnímu týmu, od nynějška sponzoruje i mládež. Smlouva platí do konce sezony.

Obchodní ředitel DHL pro střední Evropu Luděk Drnec našel tři důvody pro partnerství s plzeňským hokejem. „Čtvrtou sezonu jsme partnerem DHL extraligy juniorů a chtěli jsme posunout český juniorský hokej zase dál. Proto jsme hledali partnerství s konkrétním klubem, což je druhý důvod. Plzeň měla v posledních několika kolech 9 až 10 odchovanců v sestavě áčka, což je hodně nadstandardní číslo. Napojení juniorského na seniorský hokej v Plzni funguje fantasticky. Poslední důvod je osobní. Na zimním stadionu jsem poprvé seděl v šesti letech. Odmala jsem fanda hokeje a chodím na něj léta. Nicméně ten hlavní důvod je ten, že chceme spojit značku DHL s úspěšným klubem – s klubem, který nadstandarně dokáže zapojit hokejisty z juniorky do extraligy mužů,“ vysvětlil Drnec.

ARC-Heating s.r.o. patří mezi dlouholeté fanoušky plzeňského hokeje. „Jsme přesvědčeni, že od návratu Martina Straky jde klub správnou cestou,“ zdůvodnil spolupráci s mládežnickým hokejem zástupce firmy Michal Turek.

„Jsme rádi, že máme další kvalitní partnery pro naši mládež. Těžší je udržet se na špici, než se na ni dostat. K tomu potřebujeme takové partnery,“ poděkoval ředitel klubu Emil Kristek.

Podle Drnce hrálo roli pro partnerství to, že junioři a starší dorost minulou sezonu vyhráli titul a mladší dorostenci skončili třetí. „Důležitý je i program Regionální plzeňské hokejové akademie zajišťující komplexní systém péče o mladé sportovce,“ uvedl Drnec.

Rozpočet mládeže činí zhruba 10 milionů korun a má 20 až 30 položek. „Peníze použijeme na běžný provoz, to znamená na cestovné, stravné, soustředění či ubytování. Naším cílem je naplnit celý rozpočet, abychom nemuseli shánět peníze jinde. Na mládež jdou například peníze z koncertů. Od září bude tady doufám parkoviště na závoru a zdarma už bude jen první hodina. Jsme jediný extraligový tým, kde se neplatí parkovné před halou. Parkují nám na něm lidé, kteří jdou do centra do práce, což je nemyslitelné, aby nám blokovali stání,“ sdělil Kristek.

Šéftrenér mládeže Petr Vojan přiznal, že v rozpočtu je i položka na nákup talentovaných hokejistů z menších klubů.