Střetnutí pátého extraligového kola začíná v 18.20 hodin a duel přenáší televizní program ČT Sport.

„Zatím nehrajeme hokej podle našich představ," připustil po nedělním souboji doma s Třincem plzeňský asistent Michal Straka.

Řekl to přesto, že obhájci titulu nakonec Oceláře udolali v nájezdech a v extraligové tabulce jsou po čtyřech kolech třetí. Na vedoucí Slavii přitom Západočeši ztrácí jen dva body.

„Byl to těžký zápas proti výbornému soupeři. V naší hře ale byla řada nepřesností, nevycházely nám přesilovky a často to z naší strany bylo příliš živelné," hodnotil Michal Straka.

Ocenil však nezdolnost týmu. „Zvládnout zápas, když se vám nevede, je cenné a dvoubodového zisku si o to víc vážíme. Zároveň víme, že je co zlepšovat," připomněl asistent trenéra.

Plzeňští se sice v nedělním duelu ujali vedení gólem Michala Dvořáka, od druhé třetiny měli herní převahu, ale hosté dokázali srovnat a v úvodu třetí třetiny přidali i druhý gól.

„Sice jsme se tlačili do brány, soupeře jsme přestříleli, ale ztroskotávali jsme na gólmanu Hrubcovi a vůbec nám chyběl větší klid v zakončení," bilancoval Michal Straka.

Až po promíchání prvních dvou útoků se Škodovka dočkala. Na 2:2 srovnal v 51. minutě Václav Pletka. Další gól už však nikdo nepřidal ani v prodloužení a boj rozhodly až nájezdy. V těch druhý bod pro Plzeň zařídil svými zákroky Matěj Machovský a vítěznou trefou Ondřej Kratěna.

Západočeši vědí, že lehké to nebudou mít ani v úterý proti chemikům. Aktuálně desátý Litvínov sice dosud nebodoval naplno, ale třikrát už si zkusil nájezdy a dvakrát se po nich radoval.

„Litvínovští mají konsolidovaný tým s výborným gólmanem. Což jsme poznali v jarním play-off, kdy jsme se s nimi tahali o postup až do konce čtvrtfinále," připomněl útočník Michal Dvořák.

„Musíme si dát pozor na dobré přesilovky soupeře a sami naopak hru v početní převaze zlepšit," sdělil plzeňský trenér Milan Razým.

Znovu proto změní složení přesilovkových formací. V útoku bude Plzni chybět Patrik Petruška, hrát by naopak už měl uzdravený Pavel Kašpařík.