Tohle musí mrzet. Hokejisté Škody Plzeň nedělní zápas 25. kola extraligy s Pardubicemi prohráli doma po nájezdech 3:4, přestože před půlkou souboje s předposledním týmem soutěže vedli o tři góly.

Jenže do té doby marní hosté dokázali během sedmi minut manko srovnat a utkání následně dotáhnout k zisku dvou bodů.

„Měli jsme na to vyhrát, ale místo toho, abychom z řady šancí dali čtvrtý pátý gól, tak jsme soupeři dovolili snížit. Dynamo potom srovnalo a nájezdy zvládlo líp. Bereme tak jen bod, což je málo," litoval plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Herně lepší Škodovka sice soupeře zasypala téměř čtyřicítkou střel, soupeř jich měl o polovinu méně, přesto nenavázala na páteční výhru nad Karlovými Vary a dál musí bojovat o upevnění pozice v první desítce soutěže.

Naopak Pardubice uspěly v pátém ze sedmi minulých sedmi utkání. „Za stavu 0:3 to vypadalo dost beznadějně, ale neměli jsme už co ztratit. I zbytek utkání kluci odmakali a zaslouženě vybojovali dva body," chválil pardubický tým generální manažer a jeden z trenérů Pavel Rohlík.

„Je lepší prohrát 0:6 a nemít na to, než ztratit dobře rozehraný zápas. Nestalo se nám to poprvé a teď cítím hlavně bezmoc," říkal útočník Tomáš Svoboda, nedělní tahoun Indiánů.

V 9. minutě zkušený forvard otvíral skóre, když se přes bránící hráče protáhl před Kacetla a napodruhé gólmana hostů překonal.

V závěru úvodní části sice domácí nevyužili pětiminutovou přesilovku, ale v čase 20.30 přidal Svoboda druhý gól a záhy poté v oslabení po nájezdu ideálně nabil na další branku Koreisovi. Ten se trefil poprvé v sezoně.

Plzeň pokračovala v tlaku, hrálo se převážně před brankou hostů, jenže Škodovka další zásah nepřidala. Jako by jí až příliš chyběl indisponovaný snajpr Kubalík a hosté z ničeho snížili.

Nahodilova střela projela Machovskému skrz betony a puk si do sítě nechtěně srazil Lev. Na 2:3 chvíli poté snížil Tomášek a před koncem třetiny srovnal šťastnou tečí Redenbach.

„Druhý gól týmem otřásl a soupeř měl potom i kliku," říkal trenér Čihák.

Ve zbývajícím čase už nad Indiány vládl Kacetl. V prodloužení na exhradeckého gólmana nevyzrál Indrák, naopak pardubický Tomášek trefil tyč. Rozhodl tak až penaltový rozstřel. Kacetl zlikvidoval nájezdy Stacha i Svobody, zatímco Machovského překonali oba nájezdníci. Vítězný punc měla už Sýkorova trefa.

PLZEŇ – PARDUBICE 3:4 sn (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Kracík), 21. T. Svoboda (Kratěna, Kracík), 22. Koreis (T. Svoboda, Moravčík) – 32. Nahodil, 33. Tomášek, 39. Redenbach (Mallet), rozhodující sam. nájezd P. Sýkora.

Rozhodčí: R. Polák, Hejduk – Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 1:2, navíc Čáslava (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3547.

Plzeň: Machovský – Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán – Kratěna, Kracík, T. Svoboda – Indrák, Stach, Johnson – Kodýtek, Preisinger, Lev – Vondráček, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Pardubice: Kacetl – Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Leduc, Bokroš, L. Havlík – P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, M. Kaut – Mallet, Redenbach, Panna – F. Zadina, T. Kaut, Poulíček. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.