V úterý se slovenský obránce poprvé sklouzl po ledě v Plzni. Zdaleka však není jisté, že osmadvacetiletý hokejista vyztuží zadní řady modrobílých.

Rodák z Nitry bude totiž na západě Čech vyčkávat, jak dopadnou jeho námluvy se zahraničím.

„Mám nějaké nabídky z Ruska i z Evropy, ale dosud nic konkrétního a čas kvapí. Je třeba trénovat, hrát zápasy, takže jsem nabídku Plzně přivítal ,“ říkal Mezei.

Domluva zní jasně.

Pokud chytí lukrativní laso z ciziny, Plzeň zase opustí. Jenže třeba Mezeiův krajan Peter Smrek před rokem v podobné situaci nakonec na západě Čech zůstal.

„Nechci předbíhat událostem. Tým v Plzni je dobrý, město se mi líbí, ale uvidíme,“ prohlásil řízný bek.

V minulé sezoně si Mezei zahrál Kontinentální ligu za Barys Astana. „Neprodloužili se mnou smlouvu,“ komentoval jen stroze ukončení angažmá.

Na ruskou frontu by se však klidně vrátil. „Kontinentální liga má vysokou úroveň. Nemohu si na nic stěžovat,“ uvedl Mezei, který předtím okusil i českou extraligu.

Při poslední výluce v NHL hájil dres třineckých Ocelářů. „Z těch časů znám také Plzeň,“ podotkl hráč.

V novém působišti se teprve rozkoukává a do úterního utkání v Chomutově ještě nezasáhl. „Sotva jsem se stihl seznámit s hráči i s trenéry. To se ale po pár trénincích srovná,“ sdělil Mezei.

Na rychlé změny je zvyklý. Převážnou část kariéry totiž strávil v zámoří.

V devatenácti letech ho draftovali Ostrované z New Yorku. Než však pronikl do nejslavnější ligy světa, hrál dva roky nižší soutěže. V týmu Islanders poté působil dvě sezony, aby přes další kluby v AHL zamířil na pět let do celku Florida Panthers.

V týmu Slovenska odehrál Mezei tři mistrovství světa a Světový pohár.