Klatovy B – Apollo 4:5 sn
„Začátek zápasu byl z naší strany trochu opatrnější, ale postupně během první třetiny jsme hráli víc s pukem a podařilo se nám dát dva góly. Bohužel do druhé třetiny jsme nastoupili hodně laxně a soupeř využil našeho pomalejšího tempa a začal mít víc ze hry, podařilo se mu vyrovnat a poté i odskočit o branku,“ vysvětloval hráč Apolla Miroslav Brand, jehož tým nakonec zachránil v závěru remízu.

„Do třetí třetiny jsme se nabudili, bohužel hned ze začátku Klatovy vstřelily branku a navýšily náskok. V posledních 10 minutách jsme konečně zabrali a vyrovnali utkání. V nájezdech výhru pohlídal výborně chytající Kryštof Holub, který zavřel branku a ze čtyř nájezdů nepustil ani jeden,“ chválil Brand svého gólmana.

Třetiny: 1:2, 2:0, 1:2. Branky a nahrávky Apolla: 2. Hajšman (Králíček), 8. Valečka (Švarc), 53. Straka (Králíček), 57. Švarc, rozh. nájezd Králíček.
Sestava Apolla: Holub - Štrunc, Sedlák, Brand, Jankovský, Linhart, Urbánek - Králíček, Švarc, Dobrý, Markov, Valečka, Straka, Hanzlíček, Komanec, Hajšman. 

Kryštof Hrabík.
Jsme na dobré cestě, jen nás sráží blbé fauly, prohlašuje Hrabík

Třemošná – Domažlice 11:3
„Do prvního zápasu sezony jsme šli s pokorou. Většina týmů obměnila sestavu oproti minulému roku a mohlo se stát cokoliv. Přestože jsme inkasovali jako první hned zkraje zápasu, bylo poměrně rychle rozhodnuto. Po první třetině jsme odcházeli s pětibrankovým náskokem. Na začátku druhé třetiny jsme přidali další dva góly a zbytek zápasu se už jen dohrával,“ hodnotil duel třemošenský útočník Martin Davídek, jenž chválil i nové akvizice.

„Výborně se chytila naše první lajna, která byla u většiny gólů. V té se fanouškům představila dvojice posil, která se rozhodla pro návrat do Třemošné, kde kluci s hokejem začínali, a to Martin Muchka a Marek Princl,“ dodal Martin Davídek.

Na druhé straně panovalo naopak zklamání. „Hodnotí se mi velice špatně. Celkově výkon týmu byl špatný a kupili jsme hodně individuálních chyb. Soupeři jsme nechávali moc prostoru ve vlastní obranné třetině a v podstatě za stavu 1:5 byl zápas rozhodnutý," mrzelo útočníka Domažlic Jakuba Faschingbauera. 

Třetiny: 6:1, 4:1, 1:1. Branky a nahrávky Třemošné: 5. Davídek (Reitspies, Princl), 7. Princl (Muchka, Reitspies), 11. L. Sedláček (Muchka), 14. Davídek (Muchka), 17. Princl (Muchka), 20. Princl (Reitspies, Davídek), 21. Reitspies (Davídek, Princl), 24. Muchka (Princl, Reitspies), 31. Blumentrit (Reitspies), 32. Vágner (Beran, Koreis), 48. Šibra (Smejkal, L. Sedláček).
Sestava Třemošné: Štekr (od 29. Dědič)  Smejkal, Šibra, Muchka, Soukup, Blumentrit - Sedláček, Beran, Koreis, Monhart, Davídek, Vágner, Reitspies, Princl. 

Následující program: sobota od 17.30: Apollo – Třemošná, hala Ice Aréna, Plzeň.

Tabulka krajské hokejové ligyTabulka krajské hokejové ligyZdroj: Deník/Dominik Rejthar

Pozemkáři Litic ve žlutých dresech na archivním snímku.
Litice si smlsly na Presidentu a drží se stále v čele