Na Chodsku zpočátku tahal Meteor za delší konec provazu, když po první třetině vedl o jednu branku. Následně ale Domažlice zabraly a čtyřmi brankami přetočili duel na svoji stranu. Třemošná prohrávala ve třetí periodě v jeden moment už o čtyři branky, ale Koreis s Davídkem dali svému týmu větší šance do odvety.

„V Domažlicích jsme se museli obejít bez několika opor, nepomohla nám ani měsíční pauza. Naopak soupeř hrál organizovaně. Bylo vidět, že po čtvrtfinále jsou hladoví po úspěchu a šli si pro to zejména ve druhé třetině, kde se zápas rozhodl," hodnotil duel třemošenský forvard Martin Davídek.

Hned šestkrát se v druhém zápase předkola radovali z gólu hokejisté plzeňské Škodovky.
Předkolo extraligového play-off se stěhuje do Plzně. Už jde o mečbol

Ten bude chtít se svými spoluhráči v sobotu od 18.30 v odvetě porazit Domažlice a prodrat se tak do znovu do finále. „Máme soupeři co vracet. Budeme dělat všechno proto, abychom na konci byli my ten postupující tým," dodal Davídek.

Ve druhé semifinálové sérii Rokycany uspěly na ledě rezervy Klatov 3:2. V domácím prostředí by tak měl být favoritem na postup rokycanský tým.

Domažlice - Třemošná 6:4
Třetiny: 1:2, 4:0, 1:2. Branky a nahrávky: 4. Kohel (Šeba, Říha), 22. Kohel (Říha), 23. Mirovský (Kobes), 26. Kohel (Říha), 37. Toupal (Faschingbauer, Kubík), 54. Kohel – 10. Albrecht (Sieger, Reitspies), 16. Albrecht, 56. Koreis, 57. Davídek (Reitspies).

Sestava Domažlic: J. Květoň — J. Šperl, M. Kubík, J. Kulhánek, D. Kohel, D. Kobes, J. Starý — Š. Říha, D. Hruška, V. Holomoj, J. Toupal, Š. Červený, J. Baxa, L. Šíma, R. Šeba, D. Mirovský, J. Faschingbauer
Sestava Třemošné: F. Smejkal — D. Smejkal, M. Muchka, T. Soukup, T. Blumentrit — Š. Albrecht, J. Šibra, J. Sieger, J. Beran, J. Koreis, O. Monhart, M. Davídek, V. Reitspies.

Odvetná utkání: sobota 17.00: Rokycany - Klatovy B, sobota 18.30: Třemošná - Klatovy.

Fotbalové hřiště v Plzni na Košutce je od divočáků zdevastované.