„Když jsem viděl, s čím vším tady kluci nastupují, chtěl jsem to zvládnout. Bohužel, na Spartě mě nemoc přemohla, ale doktoři mě dali rychle dohromady," hlásí se devětadvacetiletý gólman do boje.

Zrovna před soubojem s Karlovými Vary. Před derby, které zná Mensator zatím jen z druhé strany. Až do této sezony totiž v extralize chytal pouze za Energii, jenže ta ho nyní na rok uvolnila do Plzně.

Můžete vůbec nastoupit? Nevytáhnou šéfové Energie smlouvu s podmínkou, že proti Varům nesmíte chytat?
Ne ne. Já jsem sice půjčený do Plzně, ale chytat můžu. Ujistil jsem o tom i trenéra gólmanů Rudu Pejchara, který se mě zároveň ptal, jestli chci proti Varům nastoupit.

A co vy nato?
Že ano. A na rovinu jsem řekl, že pro mě budou na druhé straně hřiště stejné vlastně jen ty dresy. Nic mimořádného vnímat nebudu.

Skutečně? Vždyť jste předtím ve Varech hrál devět let a oslavil tu zisk mistrovského zlata i stříbra.
Jenže z té staré party tam nyní zůstali už jen tři kluci – Zaťovič, Zucker a Závorka. Takže pro mě je Energie v podstatě úplně nový tým. Neberu to nijak zvlášť výjimečně. Bude to zápas jako každý jiný.

Ani trochu vám souboj s lázeňským klubem nezvedne tep?
To jo. Chci podat maximální výkon a pomoci týmu k výhře. Teď jsme v Litvínově ztratili tři body a chceme je získat doma zpátky. Ale jinak…

Tak moc se přetrhaly vzájemné vazby?
Občas si volám s koučem karlovarských gólmanů. I s brankářem Tomášem Závorkou. S tím jsem mluvil ve středu ráno, kdy ve Varech vyměnili trenéra. Sleduju je, ale v kontaktu jsem hlavně s klukama, kteří jsou už také pryč a se kterými jsem zažil tu úspěšnou éru. S Péťou Kumstátem, s Vencou Skuhravým, Lukášem Pechem. Není nám lhostejné, jaká situace ve Varech nastala. ale jsem hráčem Plzně a tomu podřizuji vše.

Říkal jste, že tým Energie se přes léto výrazně proměnil. Na jakého soupeře dnes narazíte?
Ta obměna byla rozsáhlá. Zůstalo pár starších, jinak jsou to mladí kluci. Hru stavějí na dravosti, na rychlosti.

Plzeň zase nedává góly, což pro brankáře znamená jediné: o to méně jich dostat.
Bohužel, třeba v Litvínově jsme vstřelili jen jednu branku. Ale přitom jsme hráli dobře a těch šancí měli spoustu. Jenže Francík (Pavel Francouz) chytal výborně. Zápasy se stále více rozhodují na jeden dva góly. A proti Varům to bude stejné. Přesto věřím, že se střelecky chytneme.