Čas plynul a hra stála. K vzteku Pražanů. Hokejová Sparta prohrávala na plzeňském ledě 2:4 a spěla k neúspěchu. K třetímu v řadě.

I Eberleho zásluhou, který svou neohrožeností přispěl ke konečnému vítězství hokejové Škodovky 5:2.

„Jsem rád, že se to zvládlo. Hodně nám pomohlo, že jsme ve třetí třetině gólem v přesilovce odskočili na 4:2. Potom jsme si náskok již hlídali. K výhře ale přispěl celý tým v čele s brankářem Dominikem Frodlem,“ usmíval se devětadvacetiletý útočník.

A nevadilo mu, že sám v závěru schytal spoustu ran.

„Chtěl jsem puk udržet daleko od naší brány, což se povedlo. A nic dalšího jsem neřešil. Sparta se nemohla dostat do hry, vteřinky běžely a pak, když jsem slyšel ty jejich nadávky, tak vás to ještě víc povzbudí. Věděl jsem, že svou práci dělám dobře,“ usmál se hokejový bojovník.

Během vánoční bitvy svedl nespočet tvrdých osobních soubojů a následných šarvátek.

„Duel byl hodně o emocích, ale zase to mělo drajv. Když jsou zápasy vyhecované, tak vás to chytí a já to mám rád. Navíc přišla na vánoční utkání spousta lidí a hrálo se před parádní kulisou,“ svěřoval se rodák z Kladna, který na západ Čech přišel před sezonou z Olomouce.

„Nevím, jestli to bylo Vánoci nebo tím, že přijela Sparta, ale jsme moc rádi, že byl plný dům. Těch skoro sedm a půl tisíce diváků je úžasná návštěva. Asi nejvyšší v sezoně. A v tak bouřlivé atmosféře se hraje určitě lépe,“ svěřoval se Eberle.

Ačkoliv hokej ho v čase Vánoc odvádí od rodiny, tak nežehrá. A to mu v polovině prosince přibyl do rodiny prvorozený syn Honzík.

„Když dostanete do rukou malého syna, tak je to něco neskutečného. Změní vám to svět. Manželka Sandra i malý Honzík jsou v pořádku, a to je pro mě to nejdůležitější. Takže člověk může myslet i na hokej,“ svěřil se důrazný forvard.

A i když by bral klidnější prožití Vánoc, bere věci, jak jsou.

„Dostali jsme nějaké volno a na Ježíška jsem byl doma. Ale už na Boží hod byl trénink a o druhém svátku jsme hráli. Těžko se mi tohle hodnotí, ale když pak člověk vidí, že na vánoční hokej přijde plný dům, tak to asi smysl má,“ uvedl Eberle.

Tuší, že lehký nebude ani závěr hokejového roku, kdy Plzeň vyjede za soupeři – v pátek do Vítkovic a v neděli do Chomutova.

„My jsme v sezoně snad s výjimkou prvního utkání v Chomutově (Plzeň tam vyhrála 9:2) nezažili lehký zápas. Vše je vyhecované, do všeho musíte jít naplno celých šedesát minut. Tabulka je hrozně vyrovnaná a zápasy nemají vyloženého favorita. Což platí i o našich příštích soubojích,“ podotkl útočník.

Přesto souhlasí, že atmosféra v plzeňské kabině je o poznání lepší.

„Série, v níž jsme sice nehráli špatně, ale trápili jsme se střelecky, nebyla na psychiku nic příjemného. Teď se prezentujeme úplně jinak a hned je líp. Jen ale koukat na tabulku by se nám asi nevyplatilo. Musíme dál sbírat co nejvíce bodů. Teprve na konci se to sečte a bude jasno,“ prohlásil Jan Eberle.