Medailové sny hokejistek ukončila Chmelová

Plzeň - Odhodlání v úvodu, slzy zmaru na konci. Litvínov jásá, Plzeň pláče. Existuje mnoho přirovnání, jak charakterizovat utkání ligy žen, ve kterém se rozhodovalo o postupu do play off hokejové ligy žen.

3.12.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Pro účast v bojích o medaile stačilo plzeňským hráčkám jediné – porazit v přímém souboji v posledním zápase základní části na svém ledě družstvo Litvínova. To se i přes slibný vývoj zápasu nepovedlo. Severočešky si odvezly výhru 5:4 po samostatncýh nájezdech.

V první třetině nejprve skórovala domácí Zahálková, ale v přesilovce vyrovnala mladá Chmelová. Těsně před koncem strhla vedení na stranu Plzně zase Zahálková.

Ve druhé třetině nejprve Staňková a poté opět Zahálková zvýšily až na 4:1 a zdálo se vše jasné.

Severočešky, za které v důležitém utkání nastoupily matadorky Krejčová a Havlíčková, však měly v řadách teprve třináctiletou Kláru Chmelovou. Ta přispěla k vyrovnání dalšími dvěma brankami a nakonec ještě rozhodla v nájezdech.

Jen jako sekundantka působila plzeňská Eliška Zahálková, která sama vstřelila také hattrick, ale v rozhodujících samostatných nájezdech už neuspěla.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Litvínov 4:5 sn (2:1, 2:0, 0:3 – 0:1). Branky a nahrávky: 5., 19. a 40. Zahálková, 32. Staňková – 15., 46. a 52. a rozhodující nájezd Chmelová, 48. Hrbková. Rozhodčí: Valenta – Rovašová, Dvořáková. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 60.

3.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
Záchranářům v Manětíně slouží od úterý moderní výjezdová základna. Z nevyhovujících stísněných prostor v centru města se přestěhovali do novostavby v těsném sousedství hasičské zbrojnice. Pozemek darovalo město, 4,4 milionu Kč Plzeňský kraj.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Viktorie v Lucernu.
12

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Plzeň – Smrk ztepilý upravený na 13-14metrovou výšku bude letos ozdobou vánoční Plzně.