Hokejbalistům z Plzeňska se v sobotu dařilo na výbornou. Mečounům se povedlo náročný zápas s Hostivaří dovést přes komplikace do vítězného konce. Domů si odvezli tři body po výsledku 4:3.

Proti poslednímu týmu tabulky si chuť spravily i Dobřany, které v domácím prostředí porazili Kovo 6:2.

Na pražské půdě se Plzni vydařil vstup do zápasu, když po necelých třech minutách hry využil Michal Slanec početní výhodu.

Mečounům se povedl vstup i do druhého dějství, kdy udeřil po pěkné souhře Jakub Vobruba. Domácí Čejka sice snížil, ale ve třetí části Plzeň kontrovala brankami Švarce a Kunzmanna.

Hostivař se však nevzdala. Čejka snížil v početní výhodě a Martin Davídek minutu před koncem vykřesal naději pro Pražany.

Vyrovnání navíc bylo opravdu blízko. Se sirénou Hostivař dotlačila míček do sítě, ale rozhodčí nakonec rozhodli, že branka padla až po 60 minutách. Plzeň tak uhájila vítězství.

Velká cena Klatov.
FOTO: Prvnímu dílu závodu horských kol PAL Cup dominovali Volf a Kobes

„Vědomi si důležitosti zápasu jsme měli jasný cíl – vítězství. Povedl se nám nástup do utkání, kdy jsme po dvou dobrých šancích proměnili chvíli nato přesilovku. To samé se odehrálo na začátku druhé třetiny. Hned v prvním střídání jsme zvýšili na 2:0. Jenže postupně začala naše hra a především pohyb uvadat a po několika varováních už udeřilo. Před třetí třetinou jsme si připomněli náš cíl. Hra v našem podání se o dost zlepšila a vyplynuly z toho další dvě branky. Nicméně posledních pět minut jsme si zkomplikovali. Přes zbytečně dramatický závěr máme další tři body a jistotu play-off,“ může být spokojený trenér Plzně Josef Kadaně.

Hostivař – HBC Plzeň 3:4

Třetiny: 0:1, 1:1, 2:2. Branky a nahrávky Plzně: 3. Slanec (Pauer), 16. Vobruba (Švarc, Kejř), 33. Švarc (Pauer, Kunzmann), 36. Kunzmann.

Brána play-off se sice již uzavřela před Dobřany, ale ty přesto navázaly na předchozí vítězství s Letohradem 5:2 a v domácím stánku si s chutí zastřílely s Kovem, které zdolaly 6:2.

„Utkání o to, kdo skončí v extralize poslední, jsme zvládli, přestože se letos nesestupuje. Je škoda, že je sezona tak krátká, čeká nás již pouze jeden zápas. Pomalu proto myslíme už na další ročník,“ řekl trenér Dobřan Václav Šlehofer starší.

Dobřany – Kovo 6:2

Třetiny: 1:0, 2:0, 3:2. Branky a nahrávky Dobřan: 2. Šlehofer (Kovářík), 22. Braun (Šlehofer), 26. Braun (Kovářík, Voves), 34. Kovářík (Braun, Šlehofer), 39. Voves (Malecha), 45. Šlehofer (Malecha, Truchlý).