Marek Mazanec vyrazil z branky indiánů proti puku, za nímž sprintoval i jeho týmový kolega John St. Pierre. Následoval střet, z něhož vyšel hůř zámořský bek.

„Koukali jsme po sobě, jenže ani jeden jsme si nekřikli mám a John mě sestřelil,“ vrátil se ke srážce dvacetiletý gólman Plzně. „Mrzí to, ale naštvaní na sebe nebudeme.“

Ač otřesený, svůj premiérový zápas v European Trophy dochytal.

Proti týmu z Tampere uhájil čisté konto a po výhře 4:0 byl Mazanec vyhlášen hvězdou utkání. To přesto, že na kontě měl předtím jen poloviční záskok z prvního přípravného utkání v Mladé Boleslavi.

Jak se vám chytalo proti finskému celku?
V první části na mě šla snad jediná rána, což mi nepomohlo zbavit se lehké nervozity. Ve druhé třetině jsem se ale rozchytal. Několikrát mě podrželi kluci, kteří vylehli střelu. A vyhráli jsme, takže to byl hezký zápas.

Vybavíte si vedle té nešťastné kolize ještě nějaký krizový moment?
V prostřední třetině nás Fiňáci tlačili a pár horkých chvilek tam bylo. Jako když jsem při zákroku ztratil hůl a lezl po brankovišti po čtyřech jako po dvanácti pivech.

Byl pro vás souboj se Seveřany v něčem specifický?
No, že když mohli střílet, tak puk ještě někam posunuli a naopak stříleli z naprosto nemožných pozic. Něco podobného jsem ještě nezažil.