„Trenéru Hadamczikovi jsem se omluvil, chci se pořádně doléčit. Trápí mě to už čtrnáct dní a potřebuju se dát dohromady,“ uvedl po pátečním utkání s Kladnem plzeňský gólman.

Pozvánku do národního týmu odmítl vůbec poprvé. „Mrzí mě to. Ale později už nebude čas na to něco doléčit, vždyť se bude pořád hrát,“ připomněl Málek nabitý program po reprezentační přestávce. Další pauza přijde až v únoru.

I přes zdravotní potíže vychytal plzeňský gólman svému týmu v pátek výhru 5:1 nad Kladnem. „Kdyby to nešlo, tak bych nenastoupil. Ale dá se říct, že to bylo v pohodě,“ vrátil se třicetiletý brankář k vítěznému utkání.

Jedním z klíčových okamžiků bylo první ubráněné oslabení tří proti pěti za stavu 3:1. „Několikrát tam puk skákal po čáře, ale nikdy z toho nebyl gól. To bylo důležité,“ podotkl Málek.

Po dvou šestibrankových debaklech tak Lasselsberger zabodoval naplno. To se mu povedlo po šesti zápasech. „Po těch dvou porážkách jsme to už potřebovali. Navíc jsme porazili Kladno, na které se nám v poslední době moc nedaří,“ cenil si Málek výhry nad předposledním týmem tabulky.