Předtím Indiáni dobyli pevnost Olomouce bez inkasovaného gólu a víkend tak byl pro modrobílé sladký. V soutěži poprvé od zářijového startu.

Svůj podíl na tom má i devatenáctiletý obránce Michal Houdek, který při absenci Bohumila Janka a Vojtěcha Budíka dostává šanci v plzeňské sestavě.

Houdek naskakuje ve dvojici se zkušeným Peterem Čerešňákem a rozhodně ho na ledě nepřehlédnete.

Do hry vkládá 193 centimetrů výšky a bezmála sto kilo živé váhy.

Své přednosti uplatnil i v soubojích s vítkovickými útočníky před gólmanem Dominikem Frodlem.

„Nepustit soupeře k vlastní brance, to by měla být práce každého obránce i útočníka. Vždyť gólman je tím, kdo drží tým v klíčových momentech,“ nevidí v tom nic zvláštního mladý bek.

Ačkoliv do seniorské extraligy zasáhl teprve v této sezoně, rychle si vysloužil pověst rváče.

Houdkovi už nikdo neodpáře divoký debut v zahajovacím utkání na Spartě.

To urostlý mladík během dvaceti sekund krosčekoval Marka Kvapila a v následné pěstní bitce zmordoval Jana Piskáčka tak, že hráč skončil v nemocnici.

Ale odseděl si dvouzápasový trest a nyní už bez nějakých excesů tvrdí hru v indiánské defenzivě.

„Bojovat a dohrávat souboje, to je můj styl. Snažím se však, aby to vždy bylo čistým způsobem,“ brání se nálepce zákeřného hráče Houdek.

Přitom ještě v minulé sezoně hrál jen juniorskou extraligu a skok mezi muže tak pro něj byl výraznou změnou.

„S áčkem jsem se připravoval od nástupu na led, a to mi ohromně pomohlo. Výkonnostní skok to byl totiž obrovský. Koukat na hráče jako Milana Gulaše z hlediště, nebo s ním hrát přímo na ledě, to je rozdíl,“ usmívá se zadák.

Houdek zasáhl do pěti extraligových zápasů, zatím bez bodového zápisu. Trenéři ho však chválí za bojovnost.

Právě tou Plzeň v urputné řeži srazila i naposledy Vítkovice.

„Hokejově to proti Vítkovicím asi nebyl nejpohlednější zápas, jenže bojovností jsme soupeře předčili. Hráli jsme tak už v Olomouci. Bojujeme jeden za druhého,“ prohlašuje plzeňský odchovanec s tím, že je nutné u toho zůstat.

Ve středu čeká Škodovku zápas ve skupině Ligy mistrů ve švýcarském Zugu a hned poté v pátek extraligový souboj v Kladně s tamními Rytíři, které táhne nestárnoucí Jaromír Jágr.