Severočeši jsou sice první, ale jen o skóre před Karvinou a Zubřím. Čtvrtý Talent má o dva body méně, protože prohrál úvodní zápas sezony, ale v posledních dvou zvítězil. Naposledy doma nad Maloměřicemi 48:18.

„Lovosice jsou ale soupeřem jiného kalibru než Maloměřice, takže nic jednoduchého nás nečeká,“ ví trenér Plzně Petr Štochl.

Lovosice střelecky zatím táhnou hlavně pravé křídlo Malý a levá spojka Trkovský, kteří jsou v čele tabulky střelců extraligy. „Jsou to dobří střelci, ale při vší úctě k nim si musíme uvědomit, že Lovosice hrály s Maloměřicemi a Hranicemi, které se podle prvních tří zápasů jeví jako pravděpodobně nejslabší týmy soutěže. Lovosice jim nasázely spoustu branek. Víme o kvalitě Trkovskéhoa Malého, ale úplně bych neřekl, že tihle dva budou nejnebezpečnější,“ tvrdil Štochl.

V tomto ohledu plzeňský trenér zmínil střední spojku Boučka a levé křídlo Motla, který ve druhém kole v Maloměřicích dostal červenou kartu a minulý týden nehrál. „Bouček a Motl se znají z mládežnických kategorií a od toho se odvíjí jejich spolupráce, na což si budeme muset dávat velký pozor. Lovosice mají zkušené mužstvo a jsou silné právě díky mnohaleté spolupráci starších hráčů, díky čemuž umí střílet relativně jednoduché góly, i když se nedaří,“ řekl lodivod Talentu.

Plzeň nastřílela 107 branek, což je o jeden gól více než druhé nejlepší Lovosice. „Obě mužstva jsou schopna dát hodně branek. My jsme dali Maloměřicím skoro padesát gólů, což je extrémní. Nicméně i v prvních dvou zápasech s kvalitními soupeři jsme se dostali kolem třiceti branek. Je dost možné, že nad třicet gólů se to bude pohybovat i v Lovosicích,“ uvedl Štochl.

Vysoká výhra nad Maloměřicemi ho potěšila z psychologického pohledu. „Na soupeře jsme dokázali vyvíjet tlak celých šedesát minut. Zápas jsme nevypustili, i když byl v poločase rozdíl dvaceti branek. A my chceme na jakéhokoliv soupeře vyvíjet tlak celý zápas. A i když je jasné, že proti Lovosicím to bude jiné, ta filozofie v tomto směru zůstává,“ uzavřel Petr Štochl.