Jen šestnáct z nich, vítězové a druhé týmy, postoupilo ze skupin do vyřazovací části soutěže.

Z tuzemských mužstev si účast v osmifinále zajistil hradecký Mountfield a právě Škodovka, která se v uplynulém ročníku probojovala až do semifinále a obhajuje třetí místo.

Mistři z Třince a Liberec se už se soutěží rozloučili.

Jak Mountfield, tak Plzeň postoupily z druhých příček a na úvod play-off tak narazí na některý z celků, jež svou skupinu ovládly.

Tedy Mountfield si může dopředu škrtnout švédskou Frölundu, posledního vítěze Ligy mistrů, s nímž se utkal už v základní skupině.

Stejně jako se Škodovka jistě vyhne Zugu, s kterým končila skupinovou fázi soutěže.

Osmifinálový soupeř pro Indiány tak vzejde z výběru tří švédských celků – Lulea, Skelleftea, Frölunda, dvou švýcarských mužstev – EHC Biel-Bienne, Lausanne HC a dvou zástupců německé ligy – Adler Manheim a EHC Red Bull Mnichov. Přičemž se Skellefteou a Frölundou se Škodovka střetla už v play-off minulého ročníku.

„Já soupeře pro osmifinále neřeším. Toho, koho nám pán bůh vylosuje, toho budeme mít. Spíš se teď s týmem snažíme soustředit na pokračování extraligy, kdy nás už v sobotu čeká v Brně zápas s Kometou,“ uvedl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Los osmifinále začne ve finských Helsinkách v pátek v poledne.

Postupující do osmifinále:

Z prvních míst: EHC Biel-Bienne, EV Zug (oba Švýc.), Lulea (Švéd.), Lausanne HC (Švýc.), Skelleftea AIK (Švéd.) Adler Manheim, EHC Red Bull Mnichov (oba Něm.), Frölunda (Švéd.)

Z druhých míst: Tappara Tampere (Fin.), HC Škoda Plzeň (ČR), Augsburger Panther (Něm.), Junosť Minsk (Běl.), Kärpät Oulu (Fin.), Djurgaardens IF, Färjestads BK (oba Švéd.), Mountfield HK (ČR).