Mají to sem totiž daleko plaští i plzeňští hasiči z povolání, takže místní dobrovolníci k případům přistupují takřka profesionálně. Na místě bývají většinou jako první a jejich zásah musí být rychlý a odborný a na profesionální úrovni.

„Někteří naši členové jsou vycvičeni i na práci v prostředí, kde musí použít dýchací přístroje,“ říká jednatel Sdružení dobrovolných hasičů v Bezvěrově Jan Matoušek mladší. Ve své funkci je už pátým rokem.

„Celkem má naše sdružení 33 členů a z toho je pět žen. Nejmladšímu členovi je 12 a nejstaršímu 62 let, takže věkové rozpětí je velké,“ konstatuje Matoušek a dodává: „Jako dobrovolní hasiči se kromě výjezdů k hořícím objektům podílíme i na drobných výpomocích v obci hlavně tam, kde je potřeba manipulace s vodou.“

Za dobu svého působení v obci bránili majetek i zdraví lidí, lidské životy však dosud zachraňovat nemuseli. Poslední větší akcí, na které se podíleli, bylo hašení sběrného vozu na slámu v Bezvěrově. Neustále mají v pohotovosti kropičku, která je schopna pojmout až 7 tisíc litrů vody.

Každoročně dostávají spolu s Vlkošovem a Bučí 150 tisíc korun na provoz. „Vloni jsme dokonce od obecního úřadu dostali nové auto Ford Transit plně vybavené hasičskou technikou. A v Buči a Vlkošově dostali hasiči také nové auto,“ říká jednatel.

Kromě hašení se spolupodílejí na pořádání kulturních akcí v obci, jako jsou taneční zábavy v hasičárně, rybářské závody na 1. máje, silvestr či Dětský den. K velmi oblíbeným patří hasičská soutěž `O pohár starosty obce´, kdy je na pořadu klasický útok, hašení žízně na čas nebo stříkání historickou stříkačkou z roku 1895 od sklářské rodiny Kavalírových.