Třetí extraligové hokejové derby západu zná svého vítěze a je jím karlovarská Energie. V dohrávce 37. kola si poradila s plzeňskými „indiány“ v poměru 6:2.

Hosté přijeli do lázní s vizitkou lídra tabulky, který nepoznal hořkost porážky celých jedenáct kol. Po tomto zápase to už ale neplatí.

První třetinu jasně ovládli energetici. Hned třikrát se jim podařilo překonat Tomáše Pöpperleho v brance Plzně a všechny tři góly vtěsnali do 106 vteřin. Nejprve se Marek Melenovský prosadil v početní výhodě, když na trestné lavici seděl Václav Benák za podražení. Druhou branku energetici přidali za šestnáct vteřin. Obrana „indiánů“ po vhazování propadla a Václav Pletka zakončil svůj únik střelou mezi nohy Tomáše Pöpperleho. Rozhodující dvouminutovku utkání zakončil Jan Košťál, když dorazil akci Kumstát.

Ve druhé třetině se diváci dočkali čtyř branek a to po dvou na každé straně. Nejprve se podruhé prosadil Melenovský. Na časomíře svítilo 25:58, když vymetl horní růžek branky Plzně. Svěřenci Mariána Jelínka, ale nesložili zbraně. Nejprve Jaroslav Modrý dělovkou nad rameno Mensatora snížil. Na začátku 37. minuty se v oslabení prosadil Michal Dvořák a vypadalo to na pořádné drama. To ale energetici odmítli. V pokračující výhodě se od modré čáry prosadil Michal Dobroň.

Třetí část přinesla především bojovný hokej, který byl plný střetů. Energie pokračovala ve stejném tempu, ale několikrát narazila na Tomáše Pöpperleho, který sice inkasoval pět branek, ale další vyložené šance domácích borců pochytal.

Přesto se vyprodána KV Arena ještě jednou radovala. Při vyloučení Vampoly se střelou nad vyrážečku prosadil kapitán domácích Václav Skuhravý. Energie tak v západočeském derby zvítězila 6:2.

K. Vary – Plzeň 6:2

Třetiny: 3:0, 2:2, 1:0.

Branky a nahrávky: 12. Melenovský (Hluchý), 12. Pletka (Kristek, Tribuncovs), 14. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 26. Melenovský (Pletka, Dobroň), 37. Dobroň (Čutta), 57. Skuhravý (Kumstát, Loginov) – 33. Modrý (Dvořák, Heřman), 37. Dvořák. Rozhodčí: Pešina, Kubeš – Bláha, Charvát. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 5460 (vyprodáno).

Muž zápasu: Marek Melenovský

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Mucha, Čutta, Loginov, Tribuncovs, Dobroň – Hluchý, Zucker, Kuběna, Zjuzin, Košťál, Skuhravý, Pech, Kristek, Kumstát, Melenovský, Dej, Pletka, Skladaný. Trenér: Hynek.

HC Plzeň 1929: Pöpperle – Hanzlík, O´Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný, Boháč – Bomersback, Straka, Vlasák, Hvila, Vampola, Adamský, Scofield, Heřman, Dvořák, Stránský, Vostřák, Lev.