„Přes osmnáct tisíc lidí v hledišti, rekordní návštěva, fakt to bylo pěkné!" řekl po nedělním duelu s Kometou plzeňský útočník Jakub Lev. „Brno má fantastický fanoušky, našich taky přijelo hodně a v aréně vládla parádní atmosféra," prohlásil forvard.

Předtím taková utkání znal jen z televize. „Koukali jsme i na poslední zápas pod širým nebem ze zámořské NHL a chtěli jsme si vzít taky kulichy, abychom z toho udělali větší show. Jenže to nám pravidla extraligy nedovolila," podotkl Lev a vysekl poklonu pořadatelům české obdoby zápasů Winter Classic.

„Vše klapalo, přišla spousta diváků a stejně jako my si vše užívali. Za sebe chci poděkovat, že nám takovou možnost dali," uvedl.

Otvíral skóre mimořádného utkání, ale v úvodu třetí třetiny se také pustil do pěstní půtky s brněnským Káňou.

„Dohrál jsem protihráče, druhý po mně vystartoval, a tak jsme se poprali," komentoval bitku.

A jak hráči v neděli snášeli panující zimu? „Snažili jsme se rychle střídat, abychom se udrželi v tempu, a bylo to v pohodě," tvrdil Lev.

To jeho týmový kolega z branky Matěj Machovský byl v horší situaci. „Zimu jsem cítil. Hlavně, když se hrálo před brněnskou bránou. Už slavnostní úvod byl dlouhý. Po rozbruslení jsme byli zpocení a zima nám vlezla pod kůži," říkal gólman.

„Ale i tak se mu zápas pod otevřeným nebem líbil. „Jen škoda, že hokej byl z naší strany špatný," podotkl Machovský. „Šlo o zpestření extraligy, ale asi těžko by se taková utkání mohla hrát častěji. V Brně by přišlo hodně lidí pokaždé, v pátek na Spartu dorazí asi ještě více diváků, než teď. Ale ne všechna města mají takovou základnu fanoušků," připomněl brankář."