Tým se do práce vrátil pět týdnů po konci sezony, v níž si Indiáni pod Čihákovým vedením vybojovali bronz v extralize a rovněž v Lize mistrů.

Přípravu na nový ročník obou soutěží otevřeli škodováci testy v Praze.

„Na úvod kluci absolvovali wingate test, což je třicetivteřinová zkouška, testující silovou vytrvalost a anaerobní kapacitu hráče. A další den (dnes) je na fakultě čeká měření vo2 max, tedy hodnoty maximálního objemu kyslíku, který je daný borec schopen při výkonu využít,“ uvedl trenér Čihák s tím, že testy si hráči zopakují před nástupem na led.

„Naměřené parametry dávají poměrně přesný obraz o trénovanosti hráče, takže uvidíme, kam se během kondiční přípravy kdo posune,“ vysvětloval kouč.

K dispozici má osmnáct hráčů včetně pěti nových borců: brankáře Jaroslava Pavelky, obránců Bohumila Janka s Vojtěchem Budíkem a útočníků Luboše Roba a Romana Vlacha.

Ve hře je stále příchod zkušeného centra Tomáše Mertla, který už v Plzni působil a minulou sezonu hrál KHL za čínský Kunlun.

„To je spíš otázka na vedení klubu. Za sebe říkám, že tu jsou všichni kluci s výjimkou reprezentantů Michala Moravčíka a Milana Gulaše. Guli se ale bude připravovat individuálně i po návratu ze šampionátu,“ sdělil Čihák.

Na srazu přivítal navíc tři mladé útočníky, kapitána bronzové juniorky Matěje Koldu a další dva odchovance Filipa Přikryla a Radka Mužíka. Reprezentanti do osmnácti let se vracejí ze zahraničního angažmá. Přikryl ze zámoří a kapitán české osmnáctky Mužík ze Švédska.

„Předpokládám, že se chtějí poprat o místo v áčku. V minulé sezoně jsme uvedli do extraligy pět mladíků a hodláme v tom pokračovat,“ řekl sám mladý kouč.

Pozici hlavního trenéra ve Škodovce zaujal Čihák loni v šestatřiceti letech.

Uspěl a rád by na to navázal. „Dobrá fyzička je základ. Zvlášť když budeme mít ještě o něco užší a asi i mladší kádr než předtím,“ připomněl kouč, že se bude muset obejít mj. bez matadorů Ondřeje Kratěny a Václava Nedorosta, kteří ukončili kariéru.

Ale také bez jednoho z lídrů bronzového týmu Jana Kováře, který své přednosti ukazuje rovněž na mistrovství světa. „Je skvělé vidět, jak se klukům z Plzně, i těm, kteří Škodovkou prošli, na šampionátu daří,“ uvedl Ladislav Čihák. „A že jich je. Do téhle společnosti patří i kustodi Zdeněk Šmíd, Petr Šulan nebo obránce Jan Rutta či stále lepší Dominik Simon. A mohl tu být také Kuba Jeřábek,“ zdůraznil kouč absenci tvořivého beka, jenž z nominace vypadl až před mistrovstvím.

A co Čihák s kolegy Jiřím Hanzlíkem, Rudolfem Pejcharem a kondičním trenérem Janem Snopkem pro hráče na léto nachystal?

„Důraz bude znovu na krátkých výbušných cvičeních, ať při běhu, kruhových trénincích nebo v posilovně. Přípravu v Plzni proložíme tradičně dvěma kempy na Šumavě,“ shrnul letní program Čihák.

Poprvé se hokejisté vydají do Železné Rudy začátkem června a poté znovu v úvodu července.

Na led vyjede Škodovka poprvé 24. července a už ve středu se dozví soupeře pro nadcházející ročník Ligy mistrů. Losování základních skupin se koná v Bratislavě.