Proti sobě nastoupí mužstvo Czech Team 96, které reprezentují fotbaloví vicemistři Evropy z roku 1996, a tým Spolek 28, jenž podporuje nemocného fotbalistu Mariána Čišovského z plzeňské Viktorie, který trpí vážnou nemocí, amyotrofickou laterální sklerózou.

Hlavním iniciátorem akce je manažer Czech teamu 96 a fotbalový internacionál Pavel Kuka.

„Nápad vznikl na základě mého setkání s Martinem Strakou, který mi vyšel maximálně vstříc. Chtěl bych mu za to moc poděkovat. Podařilo se nám dát dohromady dva týmy nabité fotbalovými i hokejovými legendami a diváci na plzeňském zimním stadionu se mají na co těšit," říká Pavel Kuka, který nastoupí v brance Czech teamu 96.

Jak nastoupíCzech Team 96: Kuka– J. Novotný, J. Černý, Vízek, Kubík – Poborský, Koller, Vlasák – I. Hašek, Siegl, Jarošík.
Spolek 28: Švejnoha – Hanzlík, K. Rada, F. Straka, Poznar – Horváth, Martin Straka, Rezek – Bakoš, Kořínek, Fořt.

Překonat ho se bude snažit Pavel Horváth, kapitán týmu Spolek 28. „Chceme vyhrát, ale to nebude to nejdůležitější. Věřím, že si to společně s diváky užijeme ,a společně tak pomůžeme dobré věci," říká Pavel Horváth.

Hrát se bude 3x15 minut, utkání by měl přímo na stadionu sledovat i Marián Čišovský.

Vstupenky je možné koupit ve fanshopu na zimním stadionu, v pobočkách Tipsportu a terminálech Sazky. A také online na www.ticketportal.cz. Ceny lístků jsou 90 korun k stání, 150 a 200 korun k sezení.

Výtěžek utkání připadne rovným dílem Spolku 28 a Nadaci fotbalových internacionálů.

Karel Rada: Je to šance pomoci

Jeho parketou je fotbal, ale vicemistr Evropy z roku 1996 Karel Rada (na snímku) to umí to i s hokejkou a s pukem. Když mu to povinnosti trenéra prvoligových fotbalistek Viktorie Plzeň a ženské reprezentace ČR do 17 let dovolí, obléká dres hokejového týmu Sokolíci z rodné Stráže u Tachova v soutěži neregistrovaných.

„Můj vztah k hokeji je pozitivní, a když mohu, tak si ho rád zahraji," říká Karel Rada, který se po boku dalších fotbalových a hokejových legend objeví dnes večer na ledě plzeňské Home Monitoring Areny při charitativním utkání nazvaném Legendy bojují na ledě.

I když jako člen stříbrného týmu z Eura 1996 v Anglii patří do Czech Teamu 96, dnes večer jako plzeňský patriot oblékne dres mužstva Spolek 28. „S klukama se vídáme při charitativních fotbalových zápasech Czech teamu 96, ale tentokrát se hraje v Plzni, takže nastoupím proti nim," usmívá se Karel Rada. Za Stráž hraje v útoku, ale dnes ho čeká role obránce ve dvojici s plzeňskou hokejovou legendou Jiřím Hanzlíkem. „Moc se těším, že si s Jirkou Hanzlíkem, Martinem Strakou a Petrem Kořínkem zahraji v jednom týmu. Chtěl bych pozvat diváky. Utkání je charitativní a je to příležitost, jak pomoci dobré věci," zve fanoušky na zápas Karel Rada.