„Vzpomněl jsem si na minulou sezonu. Zase špatně začínáme, ale ani na chvíli jsem si nepřipustil, že by to tak mělo pokračovat,“ říkal po utkání plzeňský Jaroslav Kracík. „Tenhle tým se tak snadno nepoloží,“ zdůraznil útočník, který vyrovnával na 1:1 po kombinaci celé řady.

Nejprve hala vzdala minutou ticha a bouřlivým aplausem hold tragicky zesnulému Martinu Čechovi, který ve své kariéře oblékal i plzeňský dres, a pak i na západ vtrhla extraliga. Dravěji do ní vstoupili důraznější a rychlejší hosté. Ve třetí minutě se po závaru před Málkem zmocnil puku Hruška a bekhendem do odkryté branky otevřel skóre. Kracík sice vyrovnal, ale hosté, za něž hrál i explzeňský bek Pavel Trnka, ještě do konce třetiny přidali další dvě trefy. Hubáček zakončil brejk v oslabení a poté usměrnil puk za Málkova záda Weissmann.

Do druhé třetiny však domácí vstoupili jako vyměnění. „Vítkovice na úvod, to je tvrdé sousto a kluci už od rána nebyli ve své kůži. Naštěstí se dokázali zvednout,“ chválil mužstvo trenér Jiří Kučera. Nejprve Šindel po vyhrané buly posunul puk v pádu na volného Adamského a ten snížil. Vyrovnával Důras a vedení na stranu Plzně strhl poprvé po 48 minutách Vampola. Oba góly připravil spoluhráčům z útoku aktivní Laš.

Drzý Prorok pak sice nadvakrát posunul zápas do prodloužení, ale tam se přes oslabení Plzně skóre neměnilo a v samostaných nájezdech byl lepší Lasselsberger. Blafákem do bekhendu se prosadil Šindel, Ujčík na druhé straně trefil jen tyčku, domácí Fabuš stejně jako potom Petrovický nedali a druhý bod pro domácí zpečetil Vlasák. „Viděl jsem díru mezi Pruskovými betony a trefil jsem to dobře,“ říkal Vlasák po svém premiérovém vystoupení v extralize za Plzeň.

„Ztratit vedení 3:1 byla daň zahajovacímu zápasu soutěže. Přesto bod z venku, navíc ve velmi kvalitním utkání beru,“ říkal vítkovický kouč Miroslav Fryčer. „Zápas to byl dramatický a rychlý. A v závěru jsme byli blízko i třem bodům,“ říkal trenér Kučera. S týmem Lasselsbergeru se v druhém dějství ligy představí v neděli v Českých Budějovicích.

Lasselsberger Plzeň - Vítkovice Steel 5:4 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 10. Kracík (Dvořák), 23. Adamský (Šindel), 34. Důras (Laš), 48. Vampola (Důras), rozhodující nájezd Šindel - 3. R. Hruška (Köhler), 13. P. Hubáček, 17. Weissmann (Šimíček), 53. Prorok

Rozhodčí: Turčan - Bláha, Charvát
Vyloučení: 5:6, navíc Laš (Plzeň) 10 min