Rozhodlo o tom až čtvrteční poslední kolo základní části, ve kterém Západočeši doma zdolali pražskou Spartu 3:1.

Plzeň vstoupila do utkání s nutností získat dva body a ke splnění cíle nakročila už v 5. minutě. V přesilovce si z pozice mezi kruhy připsal dvacátou trefu v sezoně Michal Důras.

„Tahle branka nám hodně pomohla, díky ní jsme se uklidnili,“ prohlásil střelec úvodní branky.

Ještě před polovinou zápasu šli domácí do dvoubrankového vedení. Šikovná nahrávka Vampoly našla najetého Ludvíka a ten tísněný Hlinkou překonal Dubu.

V závěru druhé části hrála Plzeň často oslabená. Ve třech proti pěti se ještě ubránila, ale o chvíli později už inkasovala. V přesilovce čtyři na tři se prosadil Nedvěd.

Definitivní pojistka plzeňského vítězství a postupu do závěrečné fáze soutěže přišla až chvíli před koncem. V 56. minutě dorazil přesilovkovou střelu Benáka do Dubovy branky nekrytý Vampola.

„I když jsme si naši situaci ve druhé třetině sérií vyloučení zkomplikovali, bylo naše vítězství zasloužené. Celé mužstvo bojovalo, výborně zachytal Roman Málek,“ hodnotil poslední duel v základní části asistent trenéra Lasselsbergeru Radim Rulík.

Soupeřem Plzně v předkole play off bude Kladno, první dva zápasy série na tři vítězství se hrají v neděli a v pondělí v Kladně. V Plzni se půjde minimálně na jeden zápas a to ve středu 27. února.