V nedělní generálce s Ruskem se totiž zranil Petr Holík a reprezentační lodivodi narychlo sáhli po plzeňském útočníkovi.  „Do Prahy na úterní vyhlášení Hokejisty roku jsem jel už s věcmi a pak rovnou za klukama na hotel. Dovolenou rád odložím,“ ozval se ve středu Kubalík už z dějiště mistrovství. Jednadvacetiletý snajpr je tak dalším hráčem Škodovky, bývalým nebo současným, který může zasáhnout do bojů na záhy startujícím mistrovství světa.

Zatímco obránce Jakub Jeřábek a útočník Jan Kovář už patří k oporám českého výběru, Kubalík s dalším útočníkem Jakubem Lvem jako členové širšího kádru na svůj debut na MS teprve čekají.  Ve slovenské reprezentaci jsou z Plzně ještě obránce Peter Čerešňák a útočník Tomáš Hrnka. „Boj o místo v nároďáku byl těžký a jsem rád, že u toho mohu být alespoň takhle,“ prohlásil Kubalík.

Blízko k premiéře na světovém šampionátu měl už loni. Také v Moskvě byl plzeňský rodák v roli čekatele, ale nakonec se na soupisku nedostal. „Nebylo sice snadné jen sedět v hledišti a sledovat, jak kluci na ledě bojují, ale i za tuhle šanci jsem byl vděčný,“ podotkl střelec, v základní části uplynulého ročníku extraligy autor 29 gólů.

BOXERŠTÍ MISTŘI EVROPY Lucie Sedláčková a Štěpán Horváth (vpravo) se na Kanárských ostrovech připravují pod vedením kondičního  trenéra Petra Klikoše.
Mistr Evropy nabírá kondici na Lanzarote

Podobně jako Lev ale Kubalík už v příští sezoně nebude oblékat dres plzeňských Indiánů. Namířeno má na ruskou frontu, do Kontinentální hokejové ligy, kde je před podpisem kontraktu s týmem Ufy.  „Smlouva se finalizuje a mělo by to dopadnout,“ potvrdil dravý útočník kolující zvěsti.

Ve čtvrtek si čeští hokejisté v Paříži poprvé zatrénují a další den je ve francouzské metropoli čeká úvodní utkání ve skupině proti obhájcům titulu Kanadě.