Předtím v pátek Indiáni rozstříleli doma Zlín, po bodech se natahovali i v nedělním podvečeru v Olomouci, ale nakonec v souboji 45. extraligového kola vyšli naprázdno.

Ještě v závěru třetí třetiny dalšího urputného souboje o členství v desítce byl přitom stav 1:1. Jenže v běžící 58. minutě se prosadil Sundher, posila Kohoutů, a i když Škodovka se ještě snažila o odpověď, Hanáci do opuštěné plzeňské klece zpečetili vítězství 3:1. Poprvé tak ve vzájemných soubojích v sezoně uspěli domácí.

Vítězná Olomouc se před nadcházející reprezentační přestávkou dotáhla na dva body k týmům peroucím se o účast v předkole play-off.

Oba celky nastoupily ve speciálních dresech s portrétem fenomenálního Ivana Hlinky na podporu akce Legenda pomáhá.

Po slibném začátku gól v oslabení

Zápas začali lépe aktivnější hosté. Už po 15 sekundách boje prověřil Konráda v olomoucké brance Kracík a vzápětí z dorážky Kratěna. Jenže naprázdno vyzněly i další šance Indiánů, domácí Kohouti srovnali hru a v sedmé minutě je v přesilovce pět na tři dostal do vedení Škůrek.

Záhy mohlo být s hosty ještě hůř, Holcova dorážka se však otřela jen o tyč. Konrád skvěle zasáhl proti šanci Lva a na opačné straně gólman Machovský kryl tvrdou ránu Mataie.

V úvodu druhé části promarnili Hanáci přesilovku a o chvíli později mohl srovat Kubalík, na Konráda ale nejlepší snajpr soutěže nevyzrál. Neuspěl ani Kratěna z dorážky.

Škodovka však pokračovala v nátlakové hře a v čase 31:44 po kombinaci skórovala. Stach z rohu kluziště našel volného Indráka, který zblízka nedal Konrádovi šanci vyniknout.

Jen zásluhou olomouckého gólmana vydržel vyrovnaná stav po Čerešňákově nahození a Svobodově dorážce.

Třetí třetina rozhodla

Vyrovnaný duel pokračoval i ve třetí části a bylo jasné, že se bojuje o rozhodující gól.

Ve 44. minutě k němu měla blízko Plzeň. Kadlec zadovkou nabil na střelu Kubalíkovi, ale ze souboje znovu vyšel úspěšnější gólman.

Vše podstatné se odehrálo až v závěru třetiny a pro Západočechy to byly kruté minuty. Nejprve domácí Rašner trefil tyč plzeňské klece a předznamenal věci příští. Do konce chybělo 150 sekund, když Galvasovu střelu od modré tečoval Sundher zblízka do plzeňské sítě.

Hosté se ještě snažili nepříznivý stav zvrátit, sáhli ke hře bez brankáře a Vlach v samém závěru porážku Indiánů dokonal.