V sobotu si ale hokejoví Indiáni z Plzně konečně vítězný tanec po boji zatančili. V pravý čas.

Po páteční porážce 0:1 totiž v sobotním druhém utkání čtvrtfinálové série extraligového play-off přemohli Litvínov 2:1.

Vítězství trefil v přesilovce Ondřej Kratěna. „Nastřelený puk od modré se odrazil přímo mně na hůl a já šanci proměnil," komentoval gól suše zkušený forvard.

Utkání jste odehráli s obrovským úsilím i nasazením. Byl to konečně výkon, jaký jste si představovali?
Hlavně jsme věděli, že prohrát doma i druhý zápas nemůžeme. A myslím, že bylo vidět, kolik toho tým udělal pro úspěch. Jak moc jsme chtěli vyhrát.

A vyhráli jste. Ulevilo se vám?
To se teprve ukáže. Stav 0:2 v sérii by byl hodně špatný, takže jsme rádi, že jsme vyhráli a na zápasy je srovnáno.

Góly zatím padají jen v přesilových hrách. Jsou oba soupeři tak vyrovnaní, že se při hře pět na pět nedokáží překvapit?
Jsme na sebe připravení. Vždyť jsme týden dopředu věděli, proti komu budeme ve čtvrtfinále play-off hrát. Mužstva tak mají soupeře dobře načteného a na ledě je to znát. Myslím, že i další zápasy téhle série se budou rozhodovat v přesilovkách.

Souboje jsou podle očekávání vypjaté, nehraje se v rukavičkách a důsledkem je spousta vyloučených. Ačkoliv obě strany mluví o zlepšení kázně, zatím to odezvu nemá.
Je to play-off. Hraje se na hraně, ale nikdo nebrečí. Každý chce vyhrát, dává do boje maximum sil a z toho možná plynou některé zbytečné fauly v útočném pásmu. Těch, když se dokážeme vyvarovat, tak to bude dobré.

Utkání zároveň provází neustálé potyčky. Není to už nad hranicí únosnou i pro play-off?
To si nemyslím. Tyhle šarvátky k play-off patří a nikdo ani nemohl čekat, že se trochu nepošťoucháme. V zápase nikdo nikomu neuhne. A předpokládám, že podobný ráz budou mít i nadcházející střetnutí v Litvínově.

Pojedete k odvetám s tím, že výhra by mohla plzeňský tým ještě víc nakopnout?
Tak uvidíme, co to s námi udělá. Osobně věřím, že by nám měla pomoct. Nejspíš se bude hrát znovu stejný hokej. Naplno, nadoraz. Vyhraje odolnější mužstvo. Své sehraje i to, kdo udrží víc nervy na uzdě.