Program čtvrtfinále
1. zápas, pondělí 14. března (17.20): Škoda Plzeň – Olomouc (ČT Sport, výsledky vzájemných zápasů v základní části 2:3, 3:5, 3:1, 3:2 po sam. nájezdech)
2. zápas, úterý 15. března (17.30): Škoda Plzeň – Olomouc
3. zápas, pátek 18. března (18.00): Olomouc – Škoda Plzeň
4. zápas, sobota 19. března (17.00): Olomouc – Škoda Plzeň
Případně dál: 5. zápas: Plzeň
– Olomouc (úterý 22. 3.), 6. zápas: Olomouc – Plzeň (čtvrtek 24. 3.), 7. zápas: Plzeň – Olomouc (sobota 26. 3.) 

V minulé sezoně tři góly, v té běžící rovných pětadvacet. To je vzestup.

Dvacetiletý snajpr Dominik Kubalík také v hokejové extralize ovládl pořadí střelců a výrazně přispěl k postupu plzeňské Škodovky do čtvrtfinále play-off.

Těch 25 branek nastřílel Kubalík v 48 zápasech základní části a o dva góly předčil Slovince Roberta Saboliče ze Sparty a Romana Červenku z Chomutova.

„Kdyby mi tohle někdo řekl před sezonou, tak bych se musel smát. Mám radost, že mi sezona vychází, ale hlavní je, že se nám dařilo jako týmu," zdůraznil Kubalík. „Získali jsme osmdesát sedm bodů, udělali jsme čtyřku a čtvrtfinále play-off začínáme doma," ocenil nový král střelců.

Nakolik k vašemu individuálnímu úspěchu přispěli vaši parťáci z útoku Jaroslav Kracík
a Miroslav Indrák?
Oba stojí za vším, co jsem dal. Útočné akce rozjíždějí tak, že kolikrát jsem zakončoval do prázdné brány, za což klukům patří obrovské poděkování. Bez nich bych tolik gólů nedal. Opravdu jsme si 
v lajně skvěle sedli . Spíš se musím klukům omluvit, kolik šancí jsem ještě neproměnil.

Je jasné, že vás nemine příspěvek do týmové pokladny. Jak tučný bude?
Ještě přesně nevím, ale něco budu muset dát. Zatím se dohadujeme, ale myslím, že jdu hlavou proti zdi. (smích)

V čele střelců jste se držel už nějakou dobu. Kdy jste uvěřil, že by se to mohlo povést? A sledoval jste s blížícím se koncem základní části soupeře v pořadí za vámi?
Tak v hlavě jsem to měl. Věděl jsem, že je šance se
v čele udržet. Sabolič poslední zápasy nehrál, a když do Plzně naposledy v pátek nepřijel ani chomutovský Červenka, tak už to bylo hodně reálné. Ale skvělou fazónu má i náš Nicky Johnson a nebýt toho, že vinou zranění vynechal asi patnáct zápasů, tak věřím, že by se králem střelců stal on. (Johnson skončil s 22 góly spolu s pardubickým Sýkorou v pořadí střelců čtvrtý)

Jste připraven, že tým na vaše střelecké schopnosti bude spoléhat i v play-off?
Jasně, že někdo góly dát musí, ale v play-off to určitě nebude jen o mně a Johnsim. Ale přece jen dostáváme víc prostoru, chodíme na přesilovky, a tak si jen přeju, aby nám to šlo jako dosud. S koncem základní části se všechno nuluje a začíná nová soutěž.

Plzeň nakonec ve čtvrtfinále vyzve Olomouc. Který z těch tří týmů, na které jste mohli narazit, jste si přál vy?
Já to nijak neřešil. Chtěli jsme hlavně play-off rozehrát doma, což nám vyšlo. A že to bude proti Olomouci? No, musíme se s tím nějak poprat. Důležitý je, že naposledy
v pátek jsme doma porazili Chomutov, uťali tak sérii čtyř porážek a naladili se na play-off. Už teď se těším a věřím, že to pro nás ve čtvrtfinále neskončí.