V juniorské extralize zažívá šikovný forvard excelentní sezonu.

S 52 body za 23 gólů a 29 asistencí kraluje Suchý kanadskému bodování, vede pořadí nahrávačů a mezi střelci je čtvrtý. K tomu si v neděli připsal pátý start v extralize mužů.

V Liberci na ledě lídra a hned v první lajně Indiánů.

„Každý zápas za áčko je dobrý," říká rodák z Lukavice u Přeštic a další talent z plzeňské líhně.V seniorské extralize debutoval už před více než rokem jen pár dní po svých sedmnáctinách.

Premiérově jste naskočil v elitním útoku Škodovky. Jaké to bylo?
Překvapivé. Dominik Kubalík s Mírou Indrákem byli nemocní, Matěj Beran přestoupil do Pardubic a šanci v první lajně jsem dostal já. Snad jsem ji využil. Mohl jsem i skórovat, ale puk mi sjel 
a nespadlo to tam.

Vaše první pocity, když jste se dozvěděl, že nastoupíte v prvním útoku?
Parádní. Určitě je super zahrát si s Jardou Kracíkem a Jakubem Lvem v první lajně. Pár zápasů jsem za chlapy už odehrál, takže jsem se spíš těšil. V juniorce nám to šlape,
v tabulce jsme třetí za Spartou a Třincem. Máme to dobře rozehrané a každá zkušenost
z áčka se hodí.

V čem je to jiné?
Hokej je rychlejší, na ledě se odehrává víc osobních soubojů a hráči jsou silnější než
v juniorské kategorii.

Musíte si dávat větší pozor, aby vás bránící soupeř nenachytal, jako se to stalo hned v úvodu nedělního souboje v Liberci?
To musím. V tu chvíli jsem si myslel, že projedu a najednou se přede mne postavila zeď. Nic příjemného. Naštěstí jsem střet neodnesl nějak vážně. V juniorce se také souboje dohrávají, ale nebolí to tolik jako v chlapech.

Loni jste hrál na mistrovství světa osmnáctiletých a teď nastupujete za českou devatenáctku, což je zárodek týmu pro šampionát dvacetiletých. Je to výzva vybojovat si nominaci na tuto prestižní akci?
Jasně, že bych se chtěl dostat na mistrovství dvacítek, ale k tomu vede ještě dlouhá cesta.

Co vás s reprezentací čeká
v dohledné době?
Už v neděli se devatenáctka sejde v Rokycanech. Odtud potom odjedeme na mezinárodní turnaj do německého Deggendorfu, kde kromě nás
a domácích nastoupí ještě Finové, Švédové a Švýcaři.