Takové bylo finále nedělního duelu Kovářů – Jana proti Jakubovi, který už nějaký čas patří v hokejové extralize k zápasům Plzně s Českými Budějovicemi.

Poprvé v sezoně se ale radoval mladší Jan.

„Mám radost, že to tam padlo. Minulou sezonu mi to proti bráchovi šlo, ve čtyřech zápasech jsem mu dal pět gólů, ale teď až do neděle to bylo bídné,“ svěřoval se jednadvacetiletý forvard.

„Ve třech extraligových zápasech i při European Trophy mě brácha vychytal, ale teď jsem to konečně prolomil,“ pokračoval Jan Kovář.
Přesně takhle si to představoval.

Dát gól a vyhrát.

Do sítě Mounfieldu se mladý centr trefil ve třetí minutě prodloužení a gól tak měl pro Plzeň cenu druhého bodu.

Čas v prodloužení utíkal. Říkal jste si teď, nebo nikdy?
Já jsem si nic neříkal, protože jsme v ten čas hráli tři na tři a já sotva dýchal. Ale na bráchu jsem vyslal takového elektrického úhoře, který naštěstí zaplaval do sítě. Takovou bombu nemohl chytit.

Rozhodnout jste mohl i na konci třetí části. Co scházelo?
Asi štěstí. Jak já tak předtím Radek Duda jsme to narvali jen do obránců. Ten přede mnou ani nevěděl, kde je puk. Ale musím uznat, že beci bráchovi hodně pomáhali.

Střílíte v soubojích s Jakubem víc než v jiných utkáních?
Vypadá to tak? No asi jo.

Co jste si řekli s bratrem hned po skončení zápasu?
Na povídání nebyl čas, ale bylo vidět, že je na mě naštvaný. Určitě si ale ještě zavoláme, a to si vyslechnu svý.

Za stavu 2:1 jste polevili, hráli často v oslabení a soupeř toho využil k vyrovnání.
Je fakt, že jsme byli příliš vylučovaní. Vždyť proti Mountfieldu jsme měli snad dvacet trestných minut. Ty fauly nikdo z nás sice nechce dělat, ale ty zákroky tak lze posoudit a toho se musíme zvlášť potom v play off vyvarovat.

Bylo znát, že jste minulý týden oproti soupeři žádný zápas nehráli?
Taková pauza se vždy projeví. Vždy je lepší hrát než jen trénovat, to je stará pravda a Budějky hrály jak v úterý, tak v pátek.

Účast v play off by druhé Plzni už neměla utéci. Svádí to, že si člověk podvědomě řekne teď o nic ještě nejde?
To si nemyslím. I ve zbývajících zápasech chceme vyhrávat. Vždyť by bylo hezké, kdybychom třeba dohnali vedoucí Spartu a po základní části byli první. Ale vyloženě cílem to asi není. To spíš se co nejlíp připravit na play off a tam konečně nečeho dosáhnout.