Hokejisté HC Plzeň 1929 se v pátek po tréninku rozjeli na dvoutýdenní volno, během kterého ale na dřinu zcela zapomenout nemohou.

„Letošní přípravné období bylo nejdelší za sedm let, co působím v extralize,“ pravil plzeňský kouč Marian Jelínek. „I proto jsme dlouhé období ´rozbili´ dvěma týdenními bloky na Zadově.“

Jste spokojen s výsledky této fáze přípravy?
Na začátku období i na jeho konci absolvovali hráči zátěžové testy. Z výsledných ukazatelů je vidět, že kondice je dobrá, jsem proto spokojen. Kondiční trenér i asistenti odvedli dobrou práci. Výsledky nepřeceňujeme, hokej zdaleka není jen o kondici. Ale hráči viděli, že jejich snažení nebylo zbytečné.

Čtrnáct dní mají teď hráči volno, zahálet ale jistě nesmějí.
Každý dostal rozpis přípravy. Někomu chybí dynamika, někdo část období netrénoval pro zranění… Teď je čas na doladění. Důležitá je i změna prostředí. Klidně mohou být hráči třeba v Tunisku, když budou mít možnost být v posilovně nebo si jít zaběhat, proč ne.

Všichni ale suchou přípravu s týmem neabsolvovali.
Nebyli tu hráči ze zámoří, u nich budeme čekat, v jaké kondici přijedou. Sám trénoval Jarda Hlinka, ten je na podobný způsob přípravy zvyklý. To samé platí o Františku Kaberlem i Radku Dudovi.

A jak bude trávit volno trenér?
Sám ani ještě nevím. Určitě se ale na několik dní podívám do svého rodiště do Českého Krumlova. Žije tam moje maminka, nedaleko máme i chalupu. Nacestovaný jsem dost, na relaxaci mi stačí dům se zahradou a papoušky nebo třeba procházka po Šumavě.

Takže vy změnu v podobě Tunisu nepotřebujete…
Určitě ne. Možná ovšem někam vyrazíme. To ale nechám spíše na své ženě.