„Každá výhra potěší a ve vyrovnané soutěži je důležitá. A tři body z venku se cení dvojnásob,“ říkal včera plzeňský trenér Pavel Hynek.

Ačkoliv Západočeši neprožívají zrovna zlaté časy, a navíc jim v Rusku zmizela jedna z opor Petr Vampola, v tabulce nejvyšší domácí soutěže se po neděli posunuli zase na třetí příčku. „I to je dobré. Ale tabulka je strašně nadupaná a mužstva od sebe dělí jen málo,“ upozorňuje Hynek.

Stejně jako Plzeň má totiž 45 bodů na začátku druhé poloviny základní části také o skóre horší pražské duo Slavia, Sparta. Jen tři body náskoku dělí Západočechy od devátého Zlína a šest od jedenáctého Kladna.

„Ty rozdíly jsou skutečně nepatrné. Abychom si pozici v popředí tabulky upevnili, potřebovali bychom udělat zase nějakou bodovou šňůru,“ ví Hynek.

Jenže to je pro sbor kolem Martina Straky momentálně problém. „Na každý gól se strašně nadřeme,“ zní unisono z plzeňské kabiny.

„Nemáme problémy třeba s motivací. I když se nám nedaří podle představ, tým nepostrádá bojovnost. Ovšem v zakončení nám chybí víc klidu i odvahy. Neproměňujeme šance, a to nás sráží,“ analyzuje situaci kouč. „V tomhle ohledu nám výhra v Mladé Boleslavi může pomoci.“

A za nedělní zisk chválí brankáře Romana Málka. „Vedli jsme 2:0 a ještě za stavu 2:1 jsme neproměnili dva nájezdy a trestné střílení. To, že přesto máme tři body, je právě hlavně Málkova zásluha,“ vyzdvihuje Hynek gólmanův přínos.

V přece jen lepší náladě vyzve nyní Plzeň doma na souboj Spartu. „Ten zápas slibuje atraktivní podívanou. Mohlo by být po čase zase vyprodáno a bouřlivá atmosféřa klukům vyhovuje,“ tvrdí Hynek.

V útoku Lasselsbergeru by se měl objevit nově Petr Šinágl z Berouna. „Šikovný šestadvacetiletý forvard, který si extraligu zahrál třeba v Karlových Varech, přichází na střídavý start. Mohl by nastoupit už v pátek proti Spartě,“ hlásí trenér.