Kouč: Mrzí to, ale koukáme dál

Plzeň – Minulých sedm zápasů, z toho čtyři během osmi dní, hokejová Plzeň zvládla. Osmý duel, hraný znovu jen po dni volna, už ne. Bitvu na ledě Litvínova, s nímž se přetahují o místo v extraligovém play off, prohráli Západočeši 0:1.

25.1.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Jedinou branku zápasu vstřelil v polovině zápasu v přesilové hře Hübl. To naštve.

Zvlášť, když ještě pár vteřin před koncem utkání rozezněl Duda litvínovské břevno.

Plzeň se po famózní šňůře výher protlačila na desátou příčku a v nedělním souboji si mohla pozici upevnit. Jenže všechny indiánské šípy minuly cíl.

„Zápas rozhodla naše gólová impotence. Tým si sice vytvořil tlak i brankové příležitosti, ale bohužel bez efektu. A to jsme hráli devět minut v převaze pět na čtyři,“ vrátil se k důležité bitvě 44. kola Marian Jelínek. „Mrzí to, bolí, ale koukáme dál,“ zdůraznil plzeňský trenér.

Chemici poprvé vedeni trenérem Vladimírem Kýhosem, který nahradil Roberta Reichla, zabrali po čtyřech porážkách a dotáhli se k desátým Západočechům na rozdíl pouhého bodu. A to mají ještě k dobru dnešní dohrávku v Praze se Spartou.

Nedělní duel dvou rivalů byl také plný střetů a bitek. Dominovali však oba gólmani. Šťastnější Volke v domácí svatyni a Horčička v té plzeňské. „Litvínov bojoval, ale nijak nás nepřekvapil. Bohužel dal gól a my nikoliv,“ litoval Jelínek.

Svůj tým za porážku nepeskoval, ačkoliv rvačka o místenku v desítce se zase vyostřila. “Nějaký bod v duelu s Litvínovem by se sice hodil, ale je třeba vidět, že kluci předtím odváděli výbornou práci,“ připomněl Jelínek úspěšnou sérii modrobílých. „Situace je pořád dobrá. Někdo nás sice už viděl v šestce, ale my musíme dál trpělivě bojovat o desítku,“ řekl hokejový stratég. „Vyrovnat se s odečtem 19 bodů je stejné jako vyhrát titul.“

Do konce základní části chybí ještě osm kol. Už ve čtvrtek vyzve Plzeň v ČEZ Areně silné Vítkovice a v neděli tu hostí obhájce titulu z Pardubic.

Pozitivní je, že útočník Martin Heřman, zasažený v neděli kolenem litvínovského Trávníčka, odnesl faul jen bolestivou podlitinou.