Ve Vítkovicích stejně jako na Slavii vyšli indiáni zkrátka. Dva body ale vydolovali z ledu mistrovských Pardubic a ve středeční předehrávce 35. kola dobyli sídlo Kladna.

Trenér Marian Jelínek však přes výhru 3:2 nijak nejásá. „Ty tři body jsou pro nás nesmírně důležité. Drží nás nad vodou, ale je to tak tak. Zatím dýcháme jen brčkem,“ hodnotí situaci v nadsázce plzeňský kouč.

Ze čtyřzápasové venkovní série si přál totiž vytěžit minimálně šest bodů. Realita je však o bod tenčí. „Řekne se bod, ale právě ten nám může na konci scházet. Je to bodík, o který chceme stahovat ztrátu na týmy před sebou,“ zdůrazňuje Jelínek.

Odstup trestem sražené Plzně se totiž nějaký čas mění jen málo. „Abychom si uchovali naději na play off, musí se ztráta po Novém roce už jen zmenšovat. K tomu ale potřebujeme vyhrát pár zápasů za sebou,“ ví Jelínek.

O neúspěchu odvolání v podivné kauze špatně evidovaných hráčů se prý v plzeňské kabině ani příliš nemluvilo. „Odečet bodů bolel nejvíce krátce po vynesení nesmyslně tvrdého trestu. Teď víme, že zpátky nahoru se můžeme dostat jen sami,“ zdůrazňuje hokejový stratég.

Svůj tým už proto chystá na nedělní novoroční zápas, v němž Plzeň vyzve doma Mladou Boleslav. Třetí souboj aktérů registrační aféry začíná v ČEZ Areně v 17.30 hodin.

Jelínek by měl mít k dispozici znovu Luboše Horčičku, který za Plzeň odchytal minulá dvě utkání. A snad i chomutovského Miroslava Hanuljaka. „S tréninkem začne útočník Nick Johnson, který měl pásový opar. A den odpočinku navíc rozhodně prospěl i Janu Kovářovi,“ shrnul kouč zdravotní stav indiánské sestavy.