Sobotní pátý duel mezi Plzní a Zlínem na západě Čech už jednoho ze soků přiblíží branám semifinále.

Stav série je 2:2. Na plzeňském ledě se může hrát poslední utkání. Ve čtvrtfinále nebo také v celé sezoně.

„Koukáme jen na nejbližší zápas a ten chceme vyhrát,“ řekl trenér Marian Jelínek.

Valaši totiž stejně jako předtím Indiáni využili stoprocentně domácího prostředí a favoritovi komplikují cestu dál.
Středeční hubenou výhrou 1:0 navíc zlomili komplex Plzeň a modrobílé poté Čajánek a spol. udolali i další den – 5:4 v prodloužení.

A zvlášť poslední ztráta musí Plzeňské mrzet.

Prohrávali totiž už 1:4, přesto ještě povstali a duel dotáhli do prodloužení. Jenže tam slavil vítězný zářez soupeř.

V závěru přesčasu totiž Tomáše Vlasáka obral na červené čáře o puk Petr Leška a po sólu skóroval Do konce chybělo devatenáct vteřin.

„Klukům jsem to pos… ,“ drtil po boji mezi zuby plzeňský útočník. V očích slzy. Chtěl týmu pomoci.

Hraje, ačkoliv není zdaleka zdráv. Gólem přispěl k smazání manka a pak tohle. „Strašně to bolí, mrzí, ale život i série jde dál a já udělám maximum, abych svou chybu napravil,“ vzkázal Vlasák.

Zklamání nebo naštvání však v indiánském táboře nevládne. „Vidím bojovou náladu,“ říkal Jelínek.

„Play off je o nervech, o fyzické i mentální síle. Hlavní je teď nepanikařit, nebýt podělaní,“ prohlásil před možná klíčovým duelem.

„První zápas ve Zlíně jsme provandrovali, hráli jsme špatně. Ve čtvrtek jsme byli dvě třetiny lepším týmem, bohužel bez výsledku. Teď by mělo být znát, že jsme zpátky doma,“ zdůraznil kouč.

A co má plzeňským šikům přinést kýžený triumf?

„Víc agrese. Zarputilost a tvrdší hra do těla,“ vyhlásil Jelínek. „Zlínští hráči sice nemají nikdy daleko k pádu, ale jak to půjde, je třeba hrát tělem.“

Chystá i změny v sestavě. „Nějaké určitě budou.“

Ačkoliv v polovině čtvrté bitvy střídal hrdinu minulých zápasů Adama Svobodu v plzeňské brance Marek Mazanec, komplikaci v tom kouč nevidí. „Neřeknu, kdo půjde chytat, ale my máme jasno,“ prohlásil Jelínek.

Do bitvy, která v ČEZ Areně začíná v 17.30 hodin, naskočí už také uzdravený obránce Jiří Hanzlík.

„Psychicky nám obě výhry nesmírně pomohly. Hráčům se zvedlo sebevědomí. Dokázali si, že mohou proti Plzni uspět i při absenci klíčových opor, obránců Hamrlíka a Linharta,“ pochválil svěřence zlínský trenér Rostislav Vlach.

Bez obou obránců se Berani musí obejít i v sobotu v Plzni. Do pondělního šestého zápasu už ale mohou po vypršení trestu počítat s Linhartem.