Konec sezony. Plzeň se loučí, dál jde Boleslav

Hokejová Škodovka nováčka v předkole play-off nezastavila. Sérii Indiáni prohráli 1:3 na zápasy a jsou z dalších bojů vyřazeni

8.3.2015 5

Plzeňský útočník Miroslav Indrák (vlevo) se přetlačuje o puk s Radanem Lencem z Mladé Boleslavi v nedělním čtvrtém utkání předkola play-off.Foto: Foto: ČTK

Mladá Boleslav, Plzeň – Bojovali, ale předčasný konec sezony hokejisté plzeňské Škodovky neodvrátili.
Nedělní  čtvrté utkání předkola play-off v Mladé Boleslavi prohráli Indiáni 2:4, sérii s tamními bruslaři pak 1:3 na zápasy a byli z dalších bojů vyřazeni.

Extraligová kolbiště opouští Škodovka nezvykle brzy, jen týden po skončení základní části.

Osud Plzně se začal k horšímu naklánět už v sobotu v třetím utkání série.

Škodováci v dramatickém duelu po první třetině prohrávali 0:2, ale statečně drželi krok a po pauze srovnali i skóre. Rozhodnutí tak přinesly až závěrečné minuty a po výhře 4:2 se radovali domácí.

„Ve druhé třetině jsme vstali z mrtvých a pak jsme chtěli urvat vítězství, cítili jsme sílu, ale bohužel rozhodla jedna chyba. V neděli se ale hraje nový zápas," burcoval po porážce plzeňský asistent Ladislav Čihák.

Jenže do bitvy o přežití vyrukovali Indiáni v neděli nejen bez zraněných Kratěny a Baleje, ale i bez čerstvě distancovaného Johnsona  a hráli jen s deseti útočníky.

Znovu tahali za kratší konec.

Na sklonku první třetiny se hosté ubránili v oslabení, ale hned na to Hyka takřka z nulového úhlu zaskočil Machovského a Boleslav vedla. V závěru první části si ještě Plzeň zahrála 12 vteřin čtyři na tři a další čtvrt minuty v pěti proti třem, ale bez úspěchu. A v prostřední části znovu inkasovala.

Na dva nula zvýšil důrazný Pabiška. Kontrovat mohli krátce po sobě Hollweg a dvakrát aktivní Kubalík, jenže neuspěli a přišel trest. Ve 30. minutě pykal na trestné lavici Kadlec a Bárta zacílil přesně.

Plzeň se pokusila zastavit euforii Mladé Boleslavi oddechovým časem a ještě v sobě našla sílu na odpor.
Ve 34. minutě tečoval před Růžičkou Kubalíkovo nahození Tomáš Sýkora. A ve 39. minutě po závaru před Růžičkou skóroval dravý Simon.

Bylo zaděláno na drama.

Plzeňští museli víc riskovat a domácí mohli těsný náskok potvrdit. Bárta ale trefil jen tyč a Musil zblízka minul odkrytou branku. Na opačné straně spálil šanci Ján Sýkora. V 54. minutě však uklidnil domácí Klimenta čtvrtým gólem a mistr extraligy z roku 2013 už nedokázal odpovědět. Když se mu nepovedlo vykřesat jiskru naděje ani v dlouhé power play, přišly už na řadu bouřlivé oslavy Středočechů. Ve čtvrtfinále narazí Boleslav na vítěze základní části z Třince.

Čtvrtý zápas předkola play-off

Mladá Boleslav – Plzeň 4:2

Třetiny: 1:0, 2:2, 1:0. Branky a nahrávky: 17. Hyka (Musil, Trška), 23. Pabiška (Kočí), 30. Bárta (Ovčačík, Pabiška), 54. Klimenta (Broš, M. Látal) – 34. T. Sýkora (Kubalík), 39. Simon (Lev, Jeřábek). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:1.

Ml. Boleslav: Martin Růžička – Vidmar, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, R. Čermák – M. Látal, Broš, Klimenta – Pacovský, D. Výborný, Bárta – Mikulík, Kašpařík, L. Pabiška – Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Plzeň: Machovský – Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč – J. Sýkora, Simon, Lev – Indrák, Bližňák, Schleiss – Hollweg, T. Sýkora, Kubalík – Culek. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Karel Sopr a ČTK

8.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 5

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Zruč-Senec, úklid pokojů a zařízení hotelu. Pracoviště: Sportovní areál zruč, s.r.o., Sportovní, č.p. 515, 330 08 Zruč-Senec. Informace: Zuzana Procházková, +420 725 556 543.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 20 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů obsluha traktorbagru JCB3CX a pásového minibagru 6t. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: bagristické zkoušky - strojní průkaz vítán, případně bez průkazu s praxí, k dispozici služební auto. Pracoviště: Jan hajžman, Na Sklárně, č.p. 1067, 330 23 Nýřany. Informace: Jan Hajžman, +420 777 299 990.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 10 038 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy učitel/ka v mateřské škole. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10038 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Líně, Dobřanská 197, MŠ, zkrácený pracovní úvazek - vykrývání směn, Nabízíme:stravování přímo v MŠ za příznivou cenu, důchodové připojištění od zaměstnavatele. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola líně, příspěvková organizace, Školní, č.p. 198, 330 21 Líně. Informace: Bohumír Landrgott, +420 377 911 282.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 10 700 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy učitelka MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Obora, pedagog předškolního věku. Pracoviště: Mateřská škola obora, okres plzeň - sever, příspěvková organizace, 331 51 Kaznějov. Informace: Lenka Švarcová, +420 732 953 326.

Pět zraněných včetně dětí si vyžádala páteční nehoda v centru města

Turek Orhan Kaya

Je z bašty kebabu, teď ho připravuje v Plzni

Stavba roku sbírá hlasy do neděle

Plzeňský kraj - Ještě čtyři dny zbývají na to, aby se veřejnost zapojila do hlasování v letošním ročníku ankety Stavba roku Plzeňského kraje.

V Plzni vyráží do práce na kole 823 lidí

Plzeň - Plzeňané se zapojili do kampaně Do práce na kole a vyměnili auto za bicykl.

Tramvaje v sobotu zastaví výluka

Plzeň - Práce na stavbě jižního železničního mostu přes Mikulášskou ulici si v sobotu a v neděli vyžádají úplnou výluku tramvajových tratí linek č. 1 a 2, které tudy vedou.

Plzeňsko - Od čtvrtečního odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňském kraji u událostí v souvislosti s přívalovými dešti. O den dříve zaplavila voda Cebiv na Tachovsku.