První Spartu stejně Indiáni nepředstihnou, druhé místo v tabulce Západočechům také nikdo nevezme a na svou jistotu, zdá se, doplácejí.

V úterní dohrávce sice Plzeňští po dvou výpadcích zase zabrali, ale porážka v prodloužení 4:5 na ledě poslední Mladé Boleslavi jim vzala i teoretickou šanci ještě obrat vedoucí Spartu o Prezidentský pohár.

Boleslavští se zase nevyhnou bojům o záchranu.

„Soupeři, peroucí se o vše, o postup do play off, mají nyní daleko vyšší motivaci. Naši hráči jsou už myšlenkami ve vyřazovacích bojích, takže konec základní část vítáme,“ připouští plzeňský asistent Milan Razým.

Přesto nechtějí Západočeši zbývající duely jen odehrát.

„Cílem je vždy vítězství. A k tomu se přidávají i dílčí úkoly. Jako teď v Boleslavi, kdy jsme se po dvou čtyřgólových porážkách chtěli hrát dobře z obrany,“ uvedl Razým. „Jenže jsme inkasovali pět gólů, takže pocity jsou smíšené.“

Domácí, kteří ještě živili naději na proniknutí do předkola play off, potřebovali v úterý urvat tři body a podle toho duel rozehráli.

Dvakrát vedli, ještě v úvodu druhé třetiny 2:1, jenže pak začala úřadovat Plzeň v čele s útočným tandemem Pletka, Duda a třemi údery naklonila skóre na svou stranu.

„V prostřední třetině jsme dominovali. Zase to byla hra, jakou bychom si představovali, a také jsme šli do vedení. Jenže s nástupem do třetí části jsme zase začali bláznit a soupeř toho využil k vstřelení kontaktní branky,“ říkal Razým.

Ještě na začátku 60. minuty byli Indiáni blíže vítězství, ale dosáhli jen na bod.

„Domácí v power play šťastně vyrovnali, potom ještě fauloval Kovář a Boleslav pak v nastavení využila přesilovky čtyři na tři,“ popsal Razým rozuzlení zápasu.

Ještě, než začnou Indiáni vyhlížet čtvrtfinálového soupeře z předkola play off, střetnou se zítra v ČEZ Areně s Pardubicemi a v neděli na úplný konec základní části jedou do Liberce. Zápasy začínají shodně v 18.10 hodin.