Mladoboleslavští Bruslaři vyhráli v Plzni úporný souboj 3:2 a srovnali stav série na 1:1. Jenže na základě podnětů klubů měl zápas ještě dohru. Řešil se zákrok plzeňského útočníka Tomáše Mertla na protihráče a na opačné straně zase Pavla Kousala. Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík ve zkráceném řízení stížnosti uznal a Mertlovi s Kousalem zastavil činnost na jeden soutěžní zápas. Potrestaní hráči tak nezasáhnou do třetího duelu série, který se hraje v Mladé Boleslavi v pondělí od 17.00 hodin.

Kousal vyfasoval stopku za hit na mladého plzeňského obránce Vladimíra Kremláčka v úvodu třetí třetiny. Rozhodčí za to Kousala přímo v zápase nevyloučili. „Pavel Kousal se při nájezdu na Vladimíra Kremláčka se s cílem dosažení vyšší intenzity ataku v konečné fázi odrazil a vahou celého těla při střetu přirazil hlavu protihráče na ochranné sklo," vysvětloval Viktor Ujčík.

A trest vynesl i po shlédnutí videozáznamu Mertlova ataku na Marise Bičevskise u mantinelu. „Tomáš Mertl zneužil zranitelného postavení Marise Bičevskise a zezadu ho v nebezpečné vzdálenosti od hrazení postrčil rukama. Protihráč ztratil v důsledku zákroku stabilitu a při pádu se hlavou udeřil o hranu mantinelu,“ uvedl Ujčík ve zdůvodnění uloženého trestu.

Zatímco zkušený centr Mertl je se dvěma góly nejproduktivnějším plzeňským hráčem v sérii, v základní části rovněž produktivní Kousal zatím nebodoval.