Kometa přitom měla start jako z pohádky. Po 26 vteřinách si Radim Hruška položil obránce na led a chladnokrevně zavěsil do horního růžku Horčičkovy branky. Šlo o nejrychlejší branku Brna v této sezoně. Na začátku 6. minuty šla Plzeň do tří hráčů po vyloučení Kováře a Dudy, domácí borci toho však nevyužili. Kometa má tlak i v dalších minutách, kdy těžiště hry leželo hlavně v obranném pásmu Západočechů, i když v 15. minutě měl dobrou příležitost plzeňský Vostřák. Ke konci třetiny už měli větší nápor hosté. Branka orámovala i konec třetiny. Vlasák se dostal do obranného pásma Komety a předložil jej Dudovi. Ten už měl před Trvajem snadnou práci.

Hned v první minutě prostřední dopravil za Horčičkovy záda puk Erat, ale kvůli úmyslnému kopnutí rozhodčí branku neuznali. Nápor domácích ale pokračoval i v dalších minutách. Vrcholem domácího tlaku bylo sólo Marka Kvapila. Brněnský hračička vjel neohroženě mezi obránce Plzně a na čepeli dopravil puk až za brankovou čáru. I v dalším průběhu se domácím daří krotit útočné choutky Plzeňských. V přesilovce hostů ve druhé polovině zápasu už ale musel čarovat Trvaj.

Čtvrtou branku pro sebe uzmula Plzeň na začátku poslední dvacetiminutovky a jako by hosté okopírovali svoji první trefu. Straka zpoza branky přihrál na Dudu a ten procedil puk mezi Travjovy betony za brankovou čáru. O dvě minuty později měl Duda před sebou zývající branku, vzápětí se stejná akce opakovala na druhé straně, ani Dlouhý ale neuspěl. Ve 48. minutě našel v oslabení od své branky Modrý Straku a ten svůj únik zkušeně proměnil a poslal Plzeň poprvé do vedení. Srovnat mohl Mojžíš, ale od modré trefil jen břevno. Další velkou šanci měl při hře 4 na 4 po Eratově přihrávce Brabenec, ale Horčička jej vychytal. Závěrečný nápor, oddechový čas trenéra Jeřábka ani více než minutová přesilovka nepomohl k bodům. Kometa si připsala sedmou prohru z posledních osmi zápasů.

HC Kometa Brno – HC Plzeň 1929 2:3

Branka: 1. Hruška (Jakub Svoboda), 25. Kvapil (Hruška) – 20. Duda (Straka, Vlasák), 45. Duda (Straka, Stránský), 48. Straka (Modrý).

Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 6823. Muž zápasu: Straka.

Rozhodčí: Hodek, Trombík – Bejček, Charvát

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec, Houdek, Protivný, Zubíček – Kvapil, Hruška, Svoboda Jak. – Hubáček, Brabenec, Erat – Svoboda Jar., Procházka, Dlouhý – Veselý, Huml

HC Plzeň 1929: Horčička (Salfický) – Modrý, St. Pierre, Slaney, Frolo, Benák, Dresler – Vostřák, Kovář, Vlasák – Duda, Straka, Stránský – Lammers, Heřma, Johnson – Plášek, Haman, Dvořák.