Středeční duel v Banské Bystrici vyhráli Indiáni 3:2 po prodloužení a jako jediný z 32 účastníků skupinová fáze Ligy mistrů ani jednou nezaváhali.

Z osmnácti možných bodů jich Škodováci pobrali sedmnáct. Dvakrát zdolali Lugano i Jyväskylä a už před souboji se slovenským mistrem se mohli těšit na osmifinále play-off.

Přesto nepolevili a poté, co doma tým Banské Bystrice porazili 6:4, zvládli i odvetu na Slovensku. Poražení domácí se s Ligou mistrů rozloučili.

V první vyrovnané třetině včerejšího duelu padl jediný gól a do vedení šla v rozbíhající se desáté minutě Škodovka.

Předtím hosté s přispěním gólmana Milčakova přečkali oslabení a následně udeřili.

Vyloučený Pulpán se z trestné lavice rozjel společně s Kodýtkem na Baroše a druhý z jmenovaných po narážečce zametl puk do odkryté branky. Gólman neměl šanci.

V 17. minutě mohli Indiáni vedení navýšit. Kvasnička našel pasem rozjetého Poura, jenž byl ale zahákován Kubkou. Šanci neproměnil, jenže neuspěl ani v nařízeném trestném střílení.

Činit se musel také Milčakov, který si připsal několik těžkých zákroků a tým podržel.

Před polovinou zápasu domácí Higgs našel zadovkou před plzeňskou brankou volného Töröka a ten z úhlu srovnal na 1:1.

Škoda si ale zase rychle vzala vedení zpět.

Hosté vyrazili do brejku, obránce Kvasnička z levého kruhu ještě nahodil puk před branku, kde ho tečí mezi nohy gólmana usměrnil Eret.

Už na 3:1 mohl zvýšit Preisinger, ale jeho střelu pod horní tyč Baroš lapačkou kryl.

Jenže vteřinu před koncem prostřední třetiny naopak skórovali domácí.

Sýkorovo nahození se od brusle dotírajícího Ďatelinky odrazilo za Milčakova.

Také třetí část přinesla řadu dramatických situací i šancí před oběma brankami, ale smírný stav vydržel, takže souboj dospěl do prodloužení.

Domácí Faille zblízka Milčakova nepropálil a v 63. minutě Plzeň využila početní výhodu čtyři na tři. Po Kaňákově přihrávce rozhodl ranou bez přípravy Kodýtek a připsal si tak druhý gól v utkání.

Los osmifinálových dvojic Champions League začne v pátek ve 12.00 hodin v Helsinkách.Večer potom Škodovka nastoupí k extraligovému zápasu v Třinci.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA – HC ŠKODA PLZEŇ 2:3 v prodloužení (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Török (Higgs), 40. Ďatelinka (Sýkora, Asselin) – 10. Kodýtek (Pulpán), 30. Eret (Kvasnička), 63. Kodýtek (Kaňák).
Rozhodčí: Nikolič (Rakousko), Stano – Vyleta, Ševčík (všichni Slovensko).
Vyloučení: 6:7, navíc Selleck – J. Kindl oba 5 minut a do konce utkání.