Plzeň – V závěru třetí periody souboje s Libercem mohl útočník Petr Kodýtek trefit vítězství pro domácí Škodu Plzeň, jenže klec Tygrů těsně přestřelil. Možná se puk otřel o horní břevno, ale jisté je, že vyrovnaná extraligová bitva z programu 19. kola skončila v prodloužení rychlým matem hostů. Už po 22 sekundách nastavení skóroval Filippi, Liberečtí brali druhý bonusový bod a soupeři před reprezentační přestávkou oplatili porážku v prodloužení z konce září na vlastním ledě.

„Samozřejmě, že v nesmírně vyrovnané soutěži je každý bod dobrý. S Libercem jsme ale mohli mít body i tři, minutu před koncem jsem měl velkou šanci na rozhodnutí, takže to mrzí,“ neskrýval po zápase rozčarování Kodýtek.

Škodovka bodovala v osmém z minulých devíti zápasů a s 25 body je v našlapaném středu tabulky osmá. Pro 24letého Kodýtka byl souboj s Libercem 300. střetnutím v extralize.

Tři sta odehraných zápasů na elitní domácí scéně, jak vám to zní?

Je to hezké, nicméně je to pouze číslo. Moc velkou váhu tomu nedávám. Doufám, že zápasů bude ještě daleko více. Hlavně, abych zůstal zdravý.

Nejprve vedl Liberec, ale Plzeň do konce první třetiny stav otočila. Obrat ve skóre poté předvedli Tygři, Škodovka stihla vyrovnat, ještě bušila do soupeře, ale už marně. Je urvaný bod zisk,nebo ztráta?

Převažuje smíšená nálada. Zápas s Libercem byl hratelný, mohli jsme vyhrát, nicméně i přes prohru celý tým zaslouží pochvalu, protože jsme nic nevypustili a dokázali jsme zápas alespoň srovnat. K prodloužení není moc co říct, Filippi hezky vymetl roh brány.

Říkáte, že jste byl blízko rozhodnutí. Co scházelo, aby jste šanci přetavil ve vítězný gól?

Puk před libereckou bránou vyplaval a odrazil se mi na hokejku. Viděl jsem, že je přede mnou hodně hráčů, tak jsem chtěl kotouč zvednout, ale bohužel jsem to netrefil přesně a přestřelil jsem.

Vyrovnání na 3:3 předtím zařídila po parádní individuální akci čerstvá plzeňská posila Adrián Holešinský. Slovenský útočník skóroval i ve třetím zápase za Škodovku a jeho přínos je víc než zřejmý.

Klobouk dolů před Adriánem. Start v novém angažmá mu vyšel, navíc se mu v Plzni líbí a do týmu skvěle zapadl. Na puku je strašně šikovný, takže doufám, že mu to bude takhle lepit dál a svými góly bude pomáhat týmu.

Zatímco v extralize je nyní přestávka, vás v týdnu čeká start s národním týmem na finském Karjala Cupu.

Na sraz s nároďákem se těším. Změním prostředí a je to i motivace se ukázat. Chci zabojovat a zanechat v reprezentaci co nejlepší dojem. Nepočítám sice, že bych byl v sestavě někde nahoře, ale přijmu v týmu jakoukoliv roli a budu se s tím snažit poprat, jak nejlépe umím.

Slovenská posila Adrián Holešinský se raduje z vyrovnávacího gólu na 3:3, který pro Škodovku znamenal zisk bodu.
Hokejová Škodovka padla v bitvě s Libercem až v prodloužení