V útoku Škodovky kromě Petra Kodýtka operuje Matěj Chalupa, v obraně zase Lukáš Kaňák nebo David Kvasnička.

Osmnáctiletý rodák z Radnic na Rokycansku se do sestavy Indiánů vrátil po měsíčním učinkování ve WSM lize, kde hájil barvy Litoměřic.

„Začátek sezony mi nevyšel, a tak jsem uvítal možnost jít se rozehrát o soutěž níž. Pořád mě to ale táhlo do Plzně. Klukům jsem fandil alespoň na dálku a jsem rád, že jsem zase zpátky,“ připouští Kvasnička.

Jakou zkušenost jste ve WSM lize udělal?
Úroveň WSM ligy mě trochu zklamala. V týmech sice hrají starší zkušení hráči, je to víc o síle, ale kvalitou se soutěž blíží juniorské extralize. Ta dospělá je někde jinde.

V čem je extraliga jiná? Je rychlejší, silovější, náročnější na taktiku?
Nejde asi o jednu věc, rychlost nebo sílu, ale extraliga je celkově kvalitnější. Do každého střídání tak musíte jít soutředěný a snažit se vyhnout zbytečným chybám.

Bylo pro vás těžké skousnout po úspěšné sezoně hostování v první lize?
Ani ne. Rozhodně jsem to nebral jako trest. Sám jsem viděl, že to hokejově není z mé strany ono, a než jen sedět na střídačce, tak bylo lepší hrát. Teď ale udělám maximum, abych mohl zůstat v Plzni.

Myslíte, že se na vašem nepovedeném vstupu do běžící extraligy podepsalo přílišné očekávání? Tlak potvrdit předtím raketový vzestup kariéry?
To ne. Neměl jsem v hlavě, že se ode mně čeká něco velkého. Příprava proběhla ještě dobře, ale nechytil jsem úvod sezony. Nedařilo se mi, což se promítalo i do osobního života.

Pomohlo vám, že jste se nyní vracel do vedoucího týmu extraligy?
Je to znát. Atmosféra v kabině je jiná než ve stejném období loni. To jsme byli v tabulce dole a každý zápas provázel neskutečný stres. A i když teď také jedeme nadoraz, tak vše běží ve větším klidu a pohodě.

V uplynulé sezoně jste si vedle extraligy zahrál mistrovství světa osmnáctiletých i dvacetiletých a o dres české dvacítky usilujete i nyní. Jak si vedete?
V létě jsem byl s dvacítkou na turnaji čtyř ve Finsku, kde jsme skončili druzí, a příští týden letíme na obdobný turnaj do Ruska. O nominaci se chci poprat a pokud to vyjde, tak hlavně doufám, že na světovém šampionátu vydržím déle, než předtím (na minulém mistrovství Kvasničku vyřadilo zranění v úvodním utkání s Finy po 14 minutách hry).