Jenže vše je jinak. Sedmadvacetiletý slovenský forvard pokračuje v angažmá na západě Čech.

„Už to nevypadalo, nakonec se však situace nečekaně otočila. Na poslední chvíli. Já i přítelkyně jsme za to rádi. Vracíme se do prostředí, které známe,“ uvedl rodák z Bratislavy.

Asi nebylo příjemné končit sezonu a nevědět, kde rozehrajete tu další?
Nebylo lehké si hledat nové působiště. Zvlášť když v minulé sezoně jsem neposbíral příliš bodů (45 zápasů, 1 gól + 10 asistencí). Něco se rýsovalo, ale než jsem se definitivně rozhodl, zavolal mi z Plzně Tomáš Vlasák (sportovní manažer) a já kývl.

Nebral jste si ani čas na rozmyšlenou?
Více méně ne. Že mi volal Vlasi (Vlasák), jsem zjistil po jednom tréninku. Ještě jsem si říkal, co se asi děje. Jestli nejde o nějaký problém, který jsem v Plzni zanechal (úsměv). Ale zavolal jsem zpátky a Vlasi se mě zeptal, zda bych se nechtěl vrátit. To jsem chtěl, takže rozmýšlet nebylo co.

Předtím to vypadalo na návrat do slovenské extraligy?
Ne, ne. Šlo o zahraničí, ale jednalo se o nabídky na zkoušky. Vše bylo teprve v jednání, takže bych to nechtěl blíž rozebírat.

Atlet Škody Plzeň Jiří Kubeš (vlevo) zažívá skvělé období. Na mistrovství ČR vybojoval tři bronzové medaile a získal nominaci na mistrovství Evropy v Berlíně (7. – 12. srpna)
Pětkrát bronz. O tři se postaral sprinter Kubeš

Jak jste se na novou sezonu připravoval?
Doma v Bratislavě. Trénoval jsem zhruba deset týdnů. Z toho jsme jednou dvakrát týdně chodili na led, takže věřím, že jsem dobře připravený. A že to potvrdí i testy, které bych měl v dohledné době absolvovat. Tedy pokud mě trenéři mezitím v probíhající přípravě na ledě nezničí (smích).

V minulých dvou sezonách vás srážela zranění. Bylo to hodně frustrující?
Určitě. Vždyť v obou sezonách jsem kvůli zdravotním potížím stál vždy dva měsíce. Což se muselo projevit. Takže jsem po poslední sezoně neodpočíval a naběhl jsem hned do přípravy. Nejel jsem ani na dovolenou a raději jsem v kuse trénoval. Snažil jsem se udělat maximum, abych byl co nejlépe připravený.

V plzeňském týmu byste měl mít znovu spíš defenzivní úkoly?
Ano. Vlasi mě oslovil s tím, že hledá defenzivního centra a já souhlasil. Už proto, že důležité je hrát, pravidelně nastupovat a pak se uvidí. Sezona je dlouhá.