Po ukočení kariéry v NHL se sedmatřicetiletý borec chystá doma na svou třetí sezonu v roli hrajícího šéfa klubu. Přesto Straka říká, že tohle léto je o poznání klidnější než předchozí dva roky.

Napoprvé hned po návratu ze zámoří se totiž postavil odvážně do čela klubu. A další léto bojoval o jeho přežití na ekonomickém poli.

„Led je vynikající. Lepší než loni. Jen s mýma nohama je to horší,“ uvedl uznávaný útočník a vůdce týmu.

Stále vás ještě trápí dozvuky zranění holeně z minulé sezony?
Ne. Noha je v pořádku.

Těch starých holenních chráničů, které tehdy neztlumily patřičně náraz puku, jste se zbavil?
Mám je pořád . Zatím. Jsem na ně zvyklý.

Ale vždyť hned po zranění sportovní ředitel Milan Tichý tvrdil, že vám je vyhodil?
Jenže je pouze schoval a já je vyškemral na kustodovi zpátky. Tedy vyškemral. Řekl jsem mu, že když mi je nedá, že ho vyhodím (smích).

Zdá se, že oblomit vás jen tak nejde. Pořídil jste si do výstroje vůbec něco nového?
Brusle. Asi po patnácti letech zkouším nové. A jiné mám i hokejky. Vždycky po nástupu na led si nechávám týden, abych si všechno ošahal a zjistil, jestli mi výstroj vyhovuje nebo ne. Tak uvidíme v pátek.

Jaká byla vaše dovolená?
Jen taková krátká. Volna jsem si vzhledem k zdravotním patáliím užil v sezoně až až. Takže když mi to noha dovolila, šlapal jsem na rotopedu a vůbec se pořád nějak hýbal. Ne jako v předchozích letech, kdy jsem třeba měsíc po sezoně vůbec nic nedělal.

Přípravu na ledě jste také začali hned zostra.
To pod trenérem Marianem Jelínkem bývá. Ono ani není čas něco vypouštět. Vždyť extraliga začíná za měsíc a půl. Tým měl teď ale krátkou pauzu a tak je důležité, aby se na úvod nikdo nezranil, něco si nenatáhl. V nových věcech je to jedna dvě.

Už příští týden hraje Plzeň první přípravná utkání. Budete jako loni sledovat tým pouze z hlediště?
To se ještě rozhodnu.

Sestava indiánů se teprve dotváří. Kdy byste chtěl mít mužstvo pohromadě?
Potřebujeme posílit útok a vyhlídnuto máme pět šest borců. Ale to je hlavně starost Milana Tichého, který létá po Americe a má přehled. Nějaké kontakty mám i já a tak věřím, že dáme dohromady znovu silný tým. Jasněji by mělo být v závěru srpna. To se ukáže, zda námi oslovení hráči dostanou pozvánku do kempu klubů NHL nebo ne.

Uvažujete jen o zámořských posilách?
Stojíme o kluky z Ameriky pro jejich přednosti, ale pokud by se naskytla možnost získat odpovídajícího hráče z Česka, tak o ní budeme uvažovat.

Přemítáte už o nadcházející sezoně, jaká bude?
Věřím, že dobrá. Máme dobré gólmany. Obrana je lepší než loni, alespoň podle jmen. A doufám, že poskládáme i solidní ofenzivu.