Nevídanou gólovou smršť nakonec Indiáni proměnili v souboji 27. extraligového kola ve vítězství 7:3 a v úvodu druhé poloviny základní části se posunuli na šestou příčku. Výrazně k tomu přispěl elitní útok Miroslav Indrák, Jan Kovář, Milan Gulaš.

„Konečně jsme nastartovali vítěznou šňůru,“ ulevilo se po třetí výhře v řadě kapitánovi týmu Gulašovi, který byl vyhlášen mužem zápasu.

Ke skolení Tygrů přispěl gólem a dvěma asistencemi.

Dvaatřicetiletý forvard sice vinou zdravotních trablů přišel o start s národním týmem na moskevském Channel One Cupu, ale během pauzy se stihl uzdravit.

Souboj s Tygry byl čtvrtým utkáním, které Gulaš odehrál s Janem Kovářem v lajně, a spolupráce dvou osobností byla pro soupeře zničující.

„Ačkoliv se s Honzou Kovářem znám léta, tak zápasů jsme spolu moc neodehráli. Ještě máme nějaké rezervy, můžeme se zlepšovat. Ale Kovy je centr, který tvoří hru, a stačí málo, abychom si vytvořili veliký tlak,“ uvedl Gulaš.

V Kovářovi k sobě, zdá se, získal ideálního centra.

Důkaz? První dvě střídání a dva góly.

„Nepamatuju si, že by se nám něco takového někdy povedlo. Určilo to ráz utkání. Kovy týmu hodně pomohl a je skvělé, že v Plzni vydrží do konce sezony. Hokej s ním mě baví,“ prohlásil jeden z nejlepších hráčů v extralize.

Rychlý, šikovný, ale i patřičně důrazný.

Za stavu 4:1 sice Gulaš neproměnil trestné střílení, ale jízdu Škodovky za třemi body to neohrozilo.

„Zkusil jsem najet z pravé strany a vystřelit. Gólmana (Schwarze) jsem sice překonal, ale bohužel jsem trefil tyčku. Mohlo to pro nás být o trochu lehčí, ale nakonec jsme to zvládli,“ říkal Gulaš.

Obavy neměl ani ve chvíli, kdy Tygři v závěru první třetiny snížili na 2:4.

„Liberec neměl za stavu 0:4 co ztratit, dobře napadali a využili dvou situací. Ve druhé třetině jsme ale vedení v přesilovce znovu navýšili a uklidnili jsme se,“ hodnotil Gulaš. „Po celý zápas jsme hráli víceméně tak, jak jsme chtěli,“ podotkl.

Nevadila mu ani vyhecovanost utkání, kdy liberečtí hráči na nepříznivý stav reagovali snahou vyprovokovat šarvátky.

„Oba týmy jsou zarputilé. Mělo to grády a taková utkání mám rád. Hokej je i o emocích,“ usmíval se Gulaš.

Těší se i na páteční pokračování extraligy.

Plzeň narazí v Brně od 18.00 hodin na Kometu s Martinem Eratem a Tomášem Plekancem v sestavě.

Utkají se sousedé v tabulce. Obhájci titulu jsou za Škodovkou jen o skóre.

„Další těžké utkání, ale nám se proti silným celkům hraje paradoxně lépe. Očekávám dobrou atmosféru a Plekyho (úsměv),“ uvedl Gulaš.

Věří, že krizi z druhé čtvrtiny Plzeň překonala. „Máme za sebou dobré zápasy včetně Ligy mistrů. Ta nás zvedla. Doufám, že i v extralize budeme dál sbírat body a v tabulce se vrátíme tam, kam patříme,“ zdůraznil forvard.