Trio kanadských posil hokejové Plzně, obránce Doug O´Brien s útočníky Tylerem Scofieldem a Markem Bomers〜〜backem, si užívalo nedělní triumf své země na olympijském turnaji ve Vancouveru.

„Kluci nám gratulovali, potřásali rukama. Bylo to příjemné. Jen trenér malinko krotil euforii. Říkal, že my jsme to nevyhráli, ale že teď můžeme uspět s Plzní v extralize,“ usmíval se Mark Bomersback.

S koučem souhlasil.

„Vyhrát něco velkého je vždy výjimečné. To jsem si při sledování nedělního finále uvědomil. A i my chceme jít v play off za medailí,“ říkal sedmadvacetiletý forvard, který na západ Čech přišel před sezonou z nižších zámořských soutěží. Nyní je čtvrtým nejproduktivnějším borcem modrobílých.

Boj o olympijské zlato sledoval Bomersback ve svém plzeňském azylu. „Společně s ´Dougiem´ a ´Scofiem´. Kanada patřila k největším favoritům turnaje, ale nakonec to byly nervy,“ připustil v extralize autor 18 gólů a 25 přihrávek. „Když Američané pár vteřin před koncem třetí části vyrovnali, tak nám zatrnulo, ale náš tým se dokázal vrátit do hry,“ ulevilo se Bomersbackovi.

A vítěznou trefu Sidney Crosbyho v prodloužení také s krajany hned zapili. „Ale jen vodou,“ tvrdil. Ovšem už neupřesnil, zda nešlo o vodu ohnivou. Váhal i nad odpovědí, zda se ve finále utkaly nejlepší hokejové celky světa.

„Olympijský turnaj je o jednom dvou zápasech, což je někdy i otázka štěstí. Třeba Kanada musela tvrdě pracovat už ve čtvrtfinále s Rusy, ale ten zápas zvládla skvěle,“ připomněl Bomers〜back direkt uštědřený Ovečkinovi a spol.

A který z členů zlatého týmu Bomersbacka nejvíce upoutal? „Skvělých hráčů bylo na turnaji víc, a nejen v týmu Kanady. Mně osobně ale zaujal výkon Jonathana Toew〜se. Začínal až ve čtvrtém útoku, ale postupně se posunul do druhé řady a týmu výrazně pomohl,“ prohlásil.